Radnica pozýva Sninčanov k spolupráci

SNINA – Stromy v mestách a obciach môžu v sebe skrývať často aj pomerne veľké riziko pre obyvateľov. Týka sa to aj stromov, ktoré sú na prvý pohľad zdravé, lebo v ich vnútri môžu byť dutiny, napadnutie hnilobou, či inými chorobami  a preto reálne hrozí, že sa napríklad pri nepriaznivom počasí zrútia.

Ako informuje na webe Sniny Michaela Šalachová: „denno-denne sa ako obyvatelia mesta prechádzame ulicami. Aj takto si vieme všímať okolie i stromy, ktoré sa nám zdajú byť suché, či nezdravé“.
Práve preto zástupcovia sninskej radnice pozývajú obyvateľov mesta k participácii, k návrhom a podnetom v rámci starostlivosti o verejnú zeleň a zároveň i ochrany zdravia.

Verejnoprospešné služby Snina, s. r. o. sa zaoberajú aj touto témou a zabezpečujú starostlivosť i výruby nezdravých a suchých stromov.

Ak však aj vy viete o takom strome, môžete zástupcom MsÚ nahlásiť túto skutočnosť. Takto získajú informácie o konkrétnej lokalite i konkrétnom strome. Prostredníctvom Vašich podnetov vedia na tieto skutočnosti reagovať a urobiť opatrenia, aby sa predišlo prípadným škodám. Cieľom je i predchádzanie ohrozeniu zdravia občanov.

Nahlásiť takýto strom môžete aj prostredníctvom našej aplikácie Snina, ktorá je dostupná pre všetkých a je veľmi jednoduchá:

Postup ako na to:

  1. Stiahnite si aplikáciu Snina cez Obchod Play.
  2. Kliknite na appku – ikonka s erbom.
  3. Klik na ikonu podnety – zelená ikona.
  4. Do políčka správa stručne opíšete podnet.
  5. Pridať môžete aj fotografie do políčka foto.
  6. V políčkach nižšie vypíšete svoje iniciály.
  7. Klik na súhlas so spracovaním osobných údajov.
  8. Odoslať.
    Tak a hotovo.

Okrem online hlásenia môžu občania podať podnety i priamo na Mestskom úrade listinnou formou. Spoločnými silami možno dôjsť k promptným riešeniam, pretože zo strany magistrátu je snaha urýchliť procesy, ktoré vedú k výrubom nezdravých stromov.