Za dvojeurovky môžete dostať TISÍCE eur!? Áno, možno ich máte aj vy v peňaženke

BRATISLAVA/ZEMPLÍN – Aj vy máte v peňaženke množstvo jedno- a dvojeuroviek, ktoré bežne používate do nákupného košíka? V tom prípade by ste sa mali čo najskôr pozrieť do svojej peňaženky. Je síce pravda, že každá minca má svoju nominálnu hodnotu, no nájdu sa také, ktoré ju prevyšujú významom či vyobrazením, ktoré predstavujú.

Ak máte v peňaženke niektoré z týchto dvojeurových pamätných mincí, môžete zbohatnúť!

Ako sa píše na stránke Európskej centrálnej banky, každá krajina môže za rok vydať dve pamätné mince. Tieto mince majú rovnaké znaky a vlastnosti a rovnakú spoločnú stranu ako bežné dvojeurové mince. Líšia sa len pamätným motívom na národnej strane a vydávať sa môžu len v hodnote 2 eur.

KTORÉ DVOJEUROVKY MAJÚ HODNOTU TISÍCKY EUR?
S týmito mincami bežne platíme v obchodoch alebo ich používame do automatov na občerstvenie či v umyvárňach. Môže sa však veľmi jednoducho stať, že dvojeurová pamätná minca, za ktorú ste si práve niekde kúpili kávu, má v skutočne oveľa väčšiu hodnotu.

Jednou z takých dvojeuroviek je napríklad monacká 2-eurová minca Grace Kelly z roku 2007. Minca sa objavila v obehu na počesť slávnej monackej kňažnej Grace Kelly v roku 2007 a do roku 2014 bola vôbec najdrahšou pamätnou dvojeurovkou. Dnes sa hodnota tejto mince pohybuje až na úrovni 5 000 eur a viac.
Drahé 2 eurové mince sú nielen monacká 2-eurová minca s podobizňou Grace Kelly z roku 2007, ale tiež vatikánska 2-eurová minca – Sede Vacante MMV (2005). Ďalšie drahé 2 eurové mince sú fínska 2-eurová minca „10 rokov ekonomickej a menovej únie (EMU)“ z roku 2009, slovinská 2-eurová minca „50. výročie podpisu Rímskych zmlúv“ z roku 2007 a vatikánska 2-eurová minca „75. narodeniny pápeža Benedikta XVI.“ z roku 2012.
(red)