Sobrančan mu priložil dýku ku krku

SNINA – 44  ročný  muž  zo Sobraniec  bol na základe získanej dôkaznej situácie obvinený z trestného činu  ublíženie na zdraví, ktorý spáchal v súbehu s trestným činom  nebezpečné vyhrážanie.

K uvedeným skutkom došlo v utorok 5.12.2023 podvečer, v jednom byte na Ul.  Vihorlatskej, v Snine. Sobrančan  vošiel do bytu a začal slovne napádať tam žijúcich manželov vo veku 63 rokov.  Došlo aj na fyzické ataky,  začal s mužom, ktorého udieral  a kopal.  Z kuchyne vzal útočník dýku, ktorú priložil mužovi  ku krku s tým, že ho zabije a vyhodí z balkóna. Žena sa snažila tomuto konfliktu zabrániť,  no ani ju útočník neušetril od  úderov a ani vyhrážok, že aj ju zabije,  pričom  po celý čas mal  dýku v ruke!
Konanie 44 ročného muža vzbudzovalo u manželov strach o život, agresívneho  muža sa veľmi báli. Obaja napadnutí utrpeli pri tomto incidente viacero zranení, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Prostredníctvom linky 158 bola udalosť ohlásená na políciu, ktorá okamžite zasiahla. Po príchode na miesto bol 44 ročný muž zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.  Prípad vyšetruje poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine, ktorý na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.
Obvinenému  mužovi v prípade preukázania viny pred súdom, hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.