Primátor prijal mimoriadne nadanú a úspešnú študentku Anetu Annu Dunajovú

SNINA – Už viackrát sme písali o tom, že v meste Snina žije veľa šikovných mladých ľudí. Takmer denne nás o tom presviedčajú vynikajúce výsledky úspešných stredoškolákov i žiakov základných škôl v rôznych celoslovenských i medzinárodných súťažiach.
Jednou z takýchto úspešných študentiek je aj Aneta Anna Dunajová z Cirkevnej spojenej školy v Snine. Táto študentka reprezentovala Slovensko na 27. ročníku Medzinárodnej súťaže výskumných projektov v tureckom Istanbule. Našu krajinu zastupovala ako jediná Slovenka s prácou Interakcia katelicidínu LL-37 s modelovými bunkovými membránami. Svoju prácu realizovala v spolupráci s Chemickotechnologickou fakultou STU v Bratislave, ktorá získala grant na výskum. Anetkin projekt sa dostal medzi desiatku najlepších zahraničných projektov v oblasti Chémia.
Ďalším úspechom tejto mimoriadne nadanej študentky bolo 1. miesto na Festivale vedy a techniky AMAVET, kde Anetka prezentovala svoj výskumný projekt Detekcia chrípkového vírusu pomocou impendimetrického biosenzora. Víťazstvo v tejto súťaži jej zabezpečilo možnosť obhajovať svoj projekt v najprestížnejšej súťaži pre mladých vedcov na svete International Science and Engineering Fair – Intel ISEF, ktorá sa uskutoční v máji 2019 v americkom Phoenixe v štáte Arizona.

 

Predstavitelia mesta si váži úspešné mladé talenty a z tohto dôvodu Anetku Dunajovú prijal primátor Štefan Milovčík na pôde Mestského úradu v Snine. Prijatie sa uskutočnilo vo štvrtok 22. novembra a pozvanie prijali aj riaditeľ školy Jozef Lojan a učiteľka Milana Buhajová, ktorá túto študentku v projektoch usmerňuje a vedie (pozn. red. Milana Buhajová bola ocenená za dlhoročnú a úspešnú prácu s mladými vedcami. Cena pre učiteľov udelená v spolupráci s CERN-om)
Primátor ocenil prácu pedagógov i študentky, poďakoval im za dôstojnú reprezentáciu svojej školy i mesta a venoval im malé darčeky.

Mgr. Eva Mihaliková, MsÚ v Snine
Foto: Mgr. Zuzana Krupa