Žena sa urputne bránila, páchateľ nemal šancu

HUMENNÉ – V sobotu (4.5.2024) pár minút po piatej hodine ráno došlo v Humennom, na Ul. Družstevnej k zločinu lúpeže. Prepadnutou bola 57 ročná žena z neďalekej obce. Prípadom sa zaoberal okresný  vyšetrovateľ  v Humennom.  

Páchateľ  pristúpil k žene a chcel od nej peniaze.  Chytil ju pod krk, začal ju škrtiť a  pokúšal sa jej vytrhnúť kabelku, ktorú mala cez rameno. Obaja spadli na zem,  no napadnutá žena sa začal urputne brániť a fyzicky zaútočila na páchateľa.   Konanie ženy ho prekvapilo a tak  vzal len  náušnicu ženy, ktorá jej  pri zápase spadla a utiekol preč.  Odvážna pani pri útoku utrpela zranenia,  ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Polícia v krátkom čase  stotožnila a vypátrala  muža podozrivého z tohto konania. Išlo o 30 ročného muža z Podskalky, bol vyšetrovateľom zadržaný a skončil v cele policajného zaistenia.
Po vykonaní potrebných  procesných  úkonov  bolo  vyšetrovateľom vznesené obvinenie 30 ročnému  mužovi  zo zločinu  lúpeže.   Na obvineného bol  spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.