O rozruch na celom Slovensku sa postaral kybernetický útok!

BRATISLAVA/ZEMPLÍN – V tejto chvíli polícia eviduje 1 543 výhražných správ, ktoré boli doručené školám. Policajní pyrotechnici postupne školské zariadenia prehľadali, aj za pomoci psovodov so špeciálne vycvičenými služobnými psami.

Policajti školy dôkladne prezreli a v žiadnej sa reálna hrozba bombovým útokom nepotvrdila. Analýza doposiaľ získaných dôkazov naznačuje, že ide s najväčšou pravdepodobnosťou skôr o kybernetický útok, ako o reálnu hrozbu. Policajný zbor napriek tomu prijal ďalšie opatrenia a zvýšil svoju hliadkovú činnosť v okolí škôl. Vyššiu pozornosť školám bude nasledujúce dni venovať nie len služba poriadkovej polície, ale taktiež služba kriminálnej polície.
Uplynulé dni preverili nielen akcieschopnosť polície, ale aj trpezlivosť rodičov a pedagógov. Touto cestou vedenie polície ďakuje všetkým policajtom za ich nasadenie pri ochrane žiakov a personálu škôl. O tom, že štát situáciu zvládol, niet pochýb.

Prípad vyšetruje naďalej Národná kriminálna agentúra, po dohode s Krajskou prokuratúrou Bratislava, ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku. Páchateľovi za takýto skutok hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie.