Výťažok z predaja charitatívneho punču a plesovej tomboly potešil rodiny malých športovcov i sociálne slabšie rodiny

HUMENNÉ – Koncom uplynulého roka ste mohli prispieť na dobrú vec kúpou charitatívneho punču na námestí v Humennom pri Fontáne lásky. Punč tu predávali naši úspešní futbalisti a hokejisti, preto mal športovú príchuť. Rovnako tak začiatkom roka 2018, sa v duchu charity niesol aj XX. Reprezentačný ples mesta Humenné. Výťažkom z charitatívnej plesovej tomboly a punču, sme v stredu 4. apríla 2018 pomohli tým, ktorí to potrebujú, teda rodinám v zložitej sociálnej situácii a tým, ktorí majú doma malých nadaných športovcov, ale nemôžu si dovoliť drahú športovú výstroj.

Finančné a vecné dary pre osem rodín

Primátorka Jana Vaľová sa spolu s prednostom MsÚ Ondrejom Bartkom a vedúcim Odboru sociálneho a bytového, Ladislavom Bogdanom, rozprávali s rodinami o živote, o ich problémoch a starostiach, ale aj radostiach a želaniach detí, malých hokejistov a futbalistov. Tých v zasadačke Mestského úradu čakalo sladké pohostenie a rôzne darčeky v podobe hračiek, školských potrieb a sladkostí.

Každá rodina dostala finančný príspevok, ktorý venovali účastníci XX. Reprezentačného plesu mesta Humenné, kde sa tento rok vypredala všetka tombola a niektorí návštevníci plesu svoje ceny darovali rodinám, tým ktorí ich viac potrebujú. Ceny, ktoré poputujú k rodinám boli napr. automatické práčky. Ešte milším prekvapením uplynulého roku bola myšlienka predaja Primátorského charitatívneho punču v réžií hokejistov a futbalistov, ktorí na námestie prilákali množstvo dobrosrdečných ľu­dí.

Na humenskej radnici rozdelili výťažok z predaja charitatívneho punču a plesovej tomboly.

Ako uviedla primátorka, je skvelé, že vyzbierané peniaze pôjdu na dobrú vec, pre tých, čo to skutočne potrebujú. „Chcem poďakovať humenským hokejistom a futbalistom, ale aj návštevníkom plesu, ktorí sa zhostili našej ušľachtilej myšlienky pomôcť rodinám, ktoré vedú svoje deti k športu a k dobrým učebným výsledkom, aj keď pochádzajú zo skromných pomerov,“ dodala primátorka Jana Vaľová.

Rodičia sa poďakovali primátorke a vedeniam klubov za starostlivosť o mládež v týchto kluboch. Ako povedal jeden z rodičov: „Ďakujeme pani primátorka, čo pre naše deti robíte. Stavia sa tu nový štadión, deti majú vybavenie a všetky možnosti na to, aby mohli úspešne športovať a reprezentovať mesto Humenné. Podmienky pre mládež a športovcov sa viditeľne dostali na vyššiu úroveň ako to bolo v minulosti.“

Autor: Mgr. Michaela Dochánová