Vyhasol ľudský život pri nehode v okrese Trebišov

SEČOVCE – V piatok (24.7.) okolo 17,20 h došlo v katastri obce Sečovce v Trebišovskom okrese k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život motocyklista a jeho spolujazdkyňa sa ťažko zranila.

K dopravnej nehode došlo medzi motocyklom zn. Kawasaki, ktorý viedol 45-ročný vodič z Košíc a jazdnou súpravou (traktor s návesom), ktorú viedol 47-ročný vodič z Trebišova.  Podľa doterajších zistení vodič viedol motocykel zn. Kawasaki po štátnej ceste I/19 v smere od Sečoviec na obec Dargov, pričom za križovatkou za obcou Trnávka na rovnom úseku cesty predchádzal  kolónu pred ním idúcich vozidiel, kde z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke motocykla s jazdnou súpravou (traktor s vlečkou), ktorej vodič odbočoval vľavo na poľnú cestu.
Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

Motocykel po nehode. (Zdroj: HaZZ)

Pri dopravnej nehode podľa predbežnej lekárskej správy vodič motocykla utrpel mnohopočetné poranenia, ktorým po prevoze leteckou záchrannou službou do nemocnice, žiaľ, podľahol. Ťažké zranenia utrpela spolujazdkyňa (36) na motocykli. Vodič traktora sa nezranil, dychová skúška bola uňho negatívna. U nebohého vodiča bude prítomnosť alkoholických nápojov a omamných látok v jeho organizme zisťované pri pitve. Spolujazdkyni na motocykli bola odobratá vzorka krvi, ktorá bola zaslaná na toxikologické vyšetrenie.

Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody je predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti.

Poškodením motocykla zn. Kawasaki vznikla škoda predbežne vyčíslená na cca 6500 €  a poškodením traktora  zn. Fendt 939 Vario škoda vo výške cca 2000 €.

Počas dokumentovania dopravnej nehody bola cesta I/19 za Sečovcami smerom na obec Dargov úplné uzavretá do 19,40 h. Príslušníci PZ riadili cestnú premávku a regulovali obchádzkovú trasu.