Pre vitamíny si už chodia stovky učiteľov, dostanú ich tisíce!

ZEMPLÍN – Zadarmo ich získajú učitelia zo štátnych, súkromných aj cirkevných ZŠ.

Počas prvých dní od spustenia akcie si po svoje vitamínové balíčky prišli stovky učiteľov základných škôl z celého Slovenska. Zadarmo ich dostávajú v pobočkách zdravotnej poisťovne Dôvera bez ohľadu na to, či sú v nej poistení alebo nie.

Stačí im k tomu certifikát z webu zborovňa.sk.

Učitelia sú totiž prostredníctvom svojich žiakov nepriamo v kontakte so stovkami až tisíckami ľudí a patria ku skupinám, ktoré sú najviac ohrozené pandémiou. Žiadnej špeciálnej pozornosti sa im ale doteraz neušlo.

„Učitelia boli doteraz na pokraji záujmu a bez dostatku ochranných pomôcok. Pritom najmä v čase, keď sa veľmi intenzívne rieši návrat žiakov druhého stupňa do školských lavíc, si zdravie pedagógov zaslúži pozornosť,“ vysvetlil generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan. Práve Dôvera totiž stojí za celým nápadom posilniť zdravie učiteľov vitamínmi v celkovej hodnote niekoľko stotisíc eur.

Balíček pre učiteľov zostavila tak, aby im podporila imunitný a nervový systém, zvýšila ich odolnosť a zmiernila únavu, fyzické i psychické vyčerpanie. Nájdu v ňom stotabletové balenia vitamínu C, B-komplexu (vitamíny B1 a B2) a 50 tabliet vitamínu B6 v kombinácii s horčíkom.

„Rozhodli sme sa pomôcť pedagógom základných škôl, hoci rovnakú pozornosť si zaslúžia učitelia aj v materských školách, na stredných i vysokých školách. Žiaľ, naše možnosti sú obmedzené. Ale možno náš krok motivuje aj iné spoločnosti a spolu tak pomôžeme vytvoriť balíček pomoci všetkým učiteľom na Slovensku,“ dodal Martin Kultan.

Ak sa majú do škôl v januári vrátiť všetky deti, bez zdravých učiteľov to nepôjde. „Peňazí nie je toľko, aby si takéto vitamíny mohol dovoliť každý. Chcem za ne veľmi pekne poďakovať, takýto darček učiteľov milo prekvapí a poteší,“ uviedla riaditeľka Základnej školy kráľa Svätopluka v Nitre Alexandra Ďurišová.

„Len zdravý a psychicky v pohode učiteľ môže v triede s deťmi fungovať na sto percent,“ potvrdila aj Alena Feriancová, zástupkyňa Základnej školy Hrnčiarka vo Zvolene.


(Tento text nie je platenou formou reklamy.)