POSLEDNÝKRÁT – A TAK, ABY AJ VAĽOVÁ POCHOPILA

Opätovne (a poslednýkrát) vyzývam primátorských kandidátov, aby voličov oslovovali VLASTNÝM programom nie osočovaním iných kandidátov.
V týždenníku primátorského kandidáta Parasku (Podvihorlatské noviny) som sa dozvedel, aký som ja rodinný typ. Pod článok sa podpísala najlepšia pisateľka diplomových a dizertačných prác v Humennom, ktorá za to podľa dostupných informácií dostala aj pracovné miesto – PhDr. Andrea Cholpová. Pri tom návale práce a pri pocite vlastnej dôležitosti a nenahraditeľnosti pre toto mesto sa už podpísala ako vedúca najväčšieho odboru na mestskom úrade. Akosi pozabudla, že je len poverená vedením odboru.
Verím, že príslušné inštitúcie, na ktoré sa obrátim, bude zaujímať, odkiaľ dotyčná čerpá informácie.

Myšlienky, za ktorými sa ukrýva prízemnosť súčasného vedenia mesta nás len utvrdzujú v tom, aké je potrebné dosiahnuť zmenu.
Je smutné, že sa v Humennom bojíme povedať svoj názor z obavy pred pomstou. Je smutné, že poukázanie na porušovanie predpisov vedie k zosmiešneniu aj malých detí, ktoré sa nemôžu brániť. Najsmutnejšie však je, že v našom meste majú priestor ľudia, ktorí buď vyciciavajú mestský rozpočet a okrádajú tak všetkých Humenčanov, alebo slepo a bez vlastného názoru posluhujú súčasnej primátorke.
Už o mesiac musíme ukázať, že naše mesto je slušné a je pre všetkých.
Preto sa podľa možností nebudem vyjadrovať k žiadnym výmyslom a osočovaniam. Budem sa sústrediť už len na SVOJ volebný program a komunikáciu s Humenčanmi.

Ing. Peter Pipák, MPH,
kandidát na primátora mesta Humenné


Tento text je súčasťou „Úvahy a komentáre“, nie je redakčným obsahom.