Policajti obvinili 35-ročnú ženu z lúpeže i výtržníctva, stíhaná je väzobne

MICHALOVCE – Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení dôkazov obvinil zo zločinu lúpeže 35-ročnú ženu z Michaloviec,

ktorá podľa doterajšieho vyšetrovania koncom minulého týždňa (4.11.) v ranných hodinách v centre Michaloviec lúpežne prepadla 44-ročnú ženu z okresu Sobrance.
K udalosti došlo na chodníku pred jednou z predajní na Námestí osloboditeľov, kde obvinená žena kráčala oproti poškodenej žene. Po krátkej chvíli sa otočila, rozbehla sa za ňou a násilím ju zozadu sotila do chrbta, v dôsledku čoho spadla na chodník. Obvinená žena sa snažila strhnúť poškodenej žene kabelku z ramena. Keď sa jej to nepodarilo po krátkom zápasení, z miesta utiekla. Poškodenej žene spôsobila zranenie, ktoré si vyžiadalo jednorazové lekárske ošetrenie, bez práceneschopnosti.

Približne o hodinu po skutku už bola podozrivá žena „v rukách polície“. Policajti ju obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na policajné oddelenie na ďalšiu realizáciu.

Krátko pred lúpežným prepadnutím sa obvinená 35-ročná žena dopustila výtržníctva na mieste verejnosti prístupnom v Michalovciach, pretože podľa doterajšieho vyšetrovania fyzicky napadla dve osoby. Najprv 13-ročného chlapca udrela do hlavy a kopla opakovane do nohy v areáli jednej zo základných škôl v Michalovciach. O pár minút nato na chodníku fyzicky napadla 59-ročnú ženu, ktorú niekoľko krát udrela päsťami do hlavy. Chlapcove zranenia si nevyžiadali lekárske ošetrenie a napadnutá žena utrpela zranenia, ktoré si vyžiadali jednorazové ošetrenie.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Michalovciach po vykonaní potrebných procesných úkonov vzniesol obvinenie 35-ročnej Michalovčanke pre prečin výtržníctva (trestná sadzba až na tri roky).