Olympijské hry, ZOO aj pečatenie listiny

HUMENNÉ – V prvej polovici júla (od 1. do 16.) zorganizovala Základná škola SNP aj vďaka dotácii z rozpočtu mesta Humenné už štvrtýkrát letný tábor. Atmosféra bola úžasná a od prvého dňa sa zbierali nezabudnuteľné zážitky.

Prvý deň účastníci navštívili detské dopravné ihrisko v Sobranciach, získali tam vedomosti o pravidlách cestnej premávky. Vyšantili sa na motokárach a naučili sa jazdiť ohľaduplne a bezpečne na cestách.

Keďže počasie prialo, žiaci využili možnosť zaplávať si a osviežiť sa na kúpalisku. Absolvovali aj športový deň na tému Olympijské hry, kde boli pre nich pripravené rôzne súťaže a na konci dňa boli odmenení medailami. V rámci programu nechýbal ani výlet do zoologickej záhrady v Snine. Ďalší deň na žiakov čakala ukážka hasičskej techniky. Na pôde školy privítali humenský Hasičský a záchranný zbor. Prítomní si mohli vyskúšať hasičský odev a prezrieť si zásahové vozidlo.

Navštívili nás aj dobrovoľníci z Červeného kríža, ktorí predviedli ukážky podania prvej pomoci na figurínach.

V našom letnom pláne nesmelo chýbať ani vybláznenie sa v zábavnom centre, kde sa zúčastnili nielen žiaci prvého, ale tiež druhého stupňa. Návšteva Vihorlatskej hvezdárne bola spojená s prednáškou o slnečnej sústave. Absolvovali sme aj výlet vlakom do Košíc na prehliadku Dómu svätej Alžbety. V historickom duchu sa tábor aj ukončil. Zavítali sme do humenského kaštieľa, kde čakali panie v dobových kostýmoch. Potešili nás veľmi náučnou a zaujímavou prednáškou spojenou s aktivitami pre deti ako napríklad písanie tušom, historický tanec či zapečatenie listiny s podpismi žiakov.

Zmysluplne strávený čas v letnom tábore priniesol žiakom množstvo vedomostí, veľa zábavy a nezabudnuteľných zážitkov. Tešíme sa, že dopadol nad naše očakávanie.

Lucia Ceňková a tím asistentov