Dvaja lekári michalovskej nemocnice bojujú o titul TOP lekár

MICHALOVCE – Radi by sme Vám dali do pozornosti, že hlavný neurochirurg v michalovskej nemocnici MUDr. Peter Bačinský a vedúci lekár pneumodiagnostického centra v nemocnici v Michalovciach MUDr. Ľubomír Slávik bojujú v ankete o titul TOP lekár na Slovensku vo svojich kategóriách.

Odborný týždenník Zdravotnícke noviny totiž aj tento rok vyhlásil anketu TOP lekári na Slovensku vo viacerých kategóriách. Sieť nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia do ankety prihlásila svojich deviatich výborných špecialistov.

Hlasovane prebieha do 25. júla na webe Zdravotníckych novín https://mediweb.hnonline.sk/top-lekari/4709828-top-lekari-2021.

MUDr. Peter Bačinský, MBA hlavný neurochirurg v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Po skončení vysokej školy odštartoval v roku 1992 svoju profesionálnu kariéru v Žiline, a to ako jeden zo štyroch lekárov na novovzniknutom neurochirurgickom pracovisku. Začínal ako sekundárny lekár, 15 rokov pôsobil ako zástupca primára a dva roky ako primár. Po 26 rokoch odišiel v roku 2018 pracovať do Michaloviec. Empatický odborník s ľudským prístupom je zakladateľom špecializovaného neurochirurgického pracoviska a pracuje ako vedúci neurochirurg v Nemocnici novej generácie Svet zdravia Michalovce. Do tohto regiónu priniesol nový druh medicínskeho odboru – neurochirurgiu a všetky typy operácií na chrbtici – degeneratívne ochorenia, úrazy, nádory. V súčasnosti patrí medzi špičkových neurochirurgov a mnohí ho označujú za lekára európskeho formátu.

Profesionálnu zručnosť získal v Prahe v UVN a v Nemocnici na Homolke. Svoje skúsenosti z kongresov, kurzov a školení v Spojených arabských emirátoch, Indii, Spojených štátoch amerických, Švajčiarska, Rakúska, Českej republike a mnohých ďalších neustále pretavuje do svojej každodennej práce. Práce, kde je jeho hlavným posolstvom pomáhať a rozvíjať sa na úrovni modernej doby. Vo voľnom čase má v obľube hlavne cestovanie a športové aktivity v prírode.

MUDr. Ľubomír Slávik, vedúci lekár pneumodiagnostického centra v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Keď v roku 1996 ukončil svoje štúdium na 3. LF UK Praha, jeho prvé kroky viedli na interné oddelenie do Liptovského Mikuláša a následne na TaRCH oddelenie do Michaloviec. Získal atestáciu z internej medicíny aj z pneumológie a ftizeológie a zo sekundárneho lekára sa postupne stal zástupca primára a bronchológ. V rokoch 2007 až 2017 pôsobil na Klinike pneumológie v Košiciach, väčšinu času ako bronchológ, ale aj v spánkovom centre.

Od roku 2017 pracuje ako vedúci lekár pneumodiagnostického centra v Nemocnici Svet zdravia Michalovce, kde sa zameriavajú na bronchoskopickú diagnostiku a endoskopickú liečbu. Venujú sa poruchám dýchania v spánku a tiež ventilačnej podpornej liečbe u pacientov v respiračnom zlyhaní. V roku 2021 pracovisko získalo akreditáciu pre spánkové laboratórium.

Okrem pôsobenia v michalovskej nemocnici doktor Slávik posledné štyri roky pracuje na čiastočný úväzok ako bronchológ aj vo Fakultnej nemocnici Motol Praha, stará sa prevažne o pacientov s onkologickými ochoreniami a po transplantácii pľúc. FN Motol je jediné pracovisko pre Čechy a Slovensko, ktoré vykonáva transplantácie pľúc.

Doktor Slávik je členom Slovenskej i Českej pneumologickej a ftizeologickej spoločnosti, Slovenskej spoločnosti pre spánkovú medicínu a České společnosti pro výzkum spánku a spánkovou medicínu. Má šesť detí, z toho dve idú v otcových šlapajách a študujú medicínu. S manželkou a deťmi sa doktor Slávik navyše venuje organizovaniu voľnočasových aktivít a príprave letných táborov pre deti a mládež. Rád číta.