Medzilaborce zasiahla povodeň

MEDZILABORCE/ŇAGOV – Vytrvalý výdatný dážď spôsobil vo štvrtok podvečer v Medzilaborciach stúpanie miestnych potokov, ktoré sa vyliali. V súvislosti s prudkým dažďom a následnou povodňou museli na viacerých miestach v okresnom meste zasiahnuť hasiči,

ktorí odčerpávajú vodu zo zaliatych domov a dvorov. Bleskovú povodeň spôsobili prívalové zrážky, od 18. do 20. hodiny napršalo v meste podľa údajov Slovenského hydrometeorologického ústavu vyše 37 mm.

Večer, po dvadsiatej hodine však pršať prestalo a hladiny vyliatych potokov pomerne rýchlo klesli.

V meste vyhlásili podvečer mimoriadnu situáciu, ktorú po opadnutí prívalovej povodňovej vlny ešte večer po 20. hodine odvolali. V meste zasadal aj krízový štáb. Podľa domácich, najkritickejšia je situácia na Ševčenkovej ulici, kde sa vybrežil Turcov potok.

Boli zaliate štyri rodinné domy. Podobné problémy s následkami prívalovej povodne hlásili z viacerých miest v meste. Ako povedal primátor Vladimír Višňovský pre Korzár, tentoraz sa po prívalovom daždi vyliali hlavne bočné prítoky Laborca, ktorého koryto je už tiež plné. „Podobná situácia sa zopakovala už niekoľkýkrát, tentoraz boli ale zrážky výdatné a prišli vo forme prívalového dažďa.“

Problémy boli tiež v obci Ňagov, vyhlásili preto 2 stupeň stupeň povodňovej aktivity.
Podľa slov operačného dôstojníka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove zasahujú pre záplavy hasiči aj v obci Ňagov, pár kilometrov od Medzilaboriec.