Majstri bez náradia? Ak nemám svoje, tak si vezmem cudzie!

TREBIŠOV – Vo štvrtok 9.12. pár minút pred polnocou si otvoril vstupnú bránku jedného z rodinných domov v Trebišove 39-ročný Trebišovčan Marek. Prešiel cez dvor, zo záhradného altánku vzal laserový stavebný zameriavač a 2 skrutkovače, a z dvora tak, ako prišiel, aj odišiel.

Zo stavebného náradia sa však dlho netešil, trebišovskí policajti ho našli a po vykonaní potrebných procesných úkonov „posadili“ do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove 39-ročného „majstra bez náradia“ obvinil z trestného činu porušovania domovej slobody, za ktorý mu hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov. Trebišovský vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného muža do väzby.

Ako informovala Lenka Ivanová z krajského riaditeľstva PZ v Košiciach, na cudzie stavebné náradie sa ulakomil aj 20-ročný Nikolas z Košíc, ktorý v spolupráci s doposiaľ nestotožnenou osobou tento týždeň odcudzil rôzne elektrické a ručné náradie a príslušenstvo zo strechy obytného domu v košickej mestskej časti Západ.
Doposiaľ nestotožnená osoba vyšla, pravdepodobne po lešení, na strechu bloku, odkiaľ náradie s príslušenstvom spustila pomocou kábla na zem. Nikolas mal smolu, že ho odhalili policajti. Tí veci zaistili a Nikolasa „odprevadili“ do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach Západ po dôkladnom zadokumentovaní skutku a vykonaní potrebných procesných úkonov Nikolasa obvinil z trestného činu krádeže, za ktorý si môže za mrežami posedieť až 2 roky.