DEŇ SUSEDOV na „Gaštanke“ zorganizovali už po štvrtýkrát

HUMENNÉ – Prvý Deň susedov sa uskutočnil v Paríži v roku 1999 a postupne sa pridávali ďalšie mestá, regióny, krajiny a kontinenty. Európsky deň susedov je podporovaný Európskou federáciou miestnej solidarity od roku 2003.
Vznikol ako reakcia na vzájomné odcudzovanie ľudí a je určený na podporu súdržnosti, vytváranie nových priateľstiev a medziľudských vzťahov.
V čase, keď ľahko komunikujeme s opačným koncom sveta, vzťahy s najbližšími susedmi sa rodia veľmi ťažko.

Cieľom Dňa susedov je podporovať dobré susedské vzťahy, rozvíjať vzájomné spolužitie, spoznávať susedov.

Aj tohto roku občianske združenie Humenský gaštan zorganizovalo v spolupráci so ZO Únie žien Slovenska, Gaštanová ulica a Asociáciou priateľov Francúzska 2. júna 2018 4. ročník osláv Dňa susedov.

Susedské popoludnie začalo váľaním mája za zvukov ľudovej piesne, účastníkov rozveselil Cyril Fedorčak so svojou harmonikou a keyboardom a ľudová spevácka skupina Riava. Pre deti boli pripravené súťaže, ceny, darčeky. Dospelí si zahrali petang, spomínali, rozprávali sa, zoznamovali sa, tešili sa z výhry v tombole a ochutnali guláš i rôzne dobroty z domácej kuchyne.
Dobrú náladu nepokazil ani slabý dážď. Podujatie sa skončilo až za súmraku.

Deň susedov 2018 sa vydaril, dojmy zo spoločne stráveného popoludnia zaznievali v rozhovoroch rozchádzajúcich sa účastníkov. Všetci sa tešili na nasledujúci jubilejný ročník.

Zdroj a foto: OZ Humenský gaštan