Vznikla posledná skladba Odvážného roka, organizátori z neho vydajú CD

PREŠOV – Príprava Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove vrcholí. Tento mesiac vyšla v rámci špeciálnej duchovnej prípravy Odvážny rok posledná z deviatich nových autorských skladieb. Stojí za ňou líderka kapely Christallinus Eva Hrešková zo Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave. Hudobne sa spolupodieľali Martina Belejová a Peter Volf z chválového tímu Martindom. Pieseň má názov „Zo sna“. Autorkou hudby a textu je samotná hudobníčka, nahrávku a slová skladby zverejnil tím, ktorý chystá P18, na webovej stránka Národné stretnutie mládeže (v časti Odvážny rok). Ide o poslednú zo série skladieb, ktoré od vlaňajšieho septembra do tohto mesiaca nahrali známi slovenskí interpreti – Sima Martausová, Dominika Gurbaľová, Heartbeat, Poetica Musica, F6, FireFly, Lámačské chvály a ESPÉ.

„O piesni som premýšľala už niekoľko mesiacov dozadu. Raz, keď som išla zo svätej omše, napadla mi myšlienka o túžbe. Ako veľmi musela Mária Magdaléna túžiť znovu sa dotknúť Ježiša, uctiť si ho. Túžba, ktorá ju hnala ešte pred svitaním k hrobu. A hneď som mala v hlave myšlienku – túžba väčšia než čokoľvek iné zo sna ma budí, nocou ma ženie. Potom som si sadla ku klavíru a ďalšie myšlienky prúdili už spolu s hudbou. V texte sa prelína príbeh Márie Magdalény s príbehom milej, ktorá hľadá svojho milého v Piesni piesní. Obe postavy spája túžba, láska, ktorá prekonáva strach z noci, dokonca prekonáva konvencie… noc, túžba, hľadanie a napokon samotné stretnutie,“ hovorí o novej piesni Eva Hrešková.

Táto i ďalších osem skladieb, ktoré vznikli v rámci prípravy na Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove, sa objavia na novom CD. Tím P18 ho predstaví krátko pred akciou v metropole Šariša. „P18 beriem ako stretnutie mladej Cirkvi na Slovensku. Je úžasné, že sme všetci súčasťou niečoho oveľa väčšieho, ako sú naše stretká, projekty či služby. Sme súčasťou Kristovej Nevesty a túžbou Božieho srdca je jednota Cirkvi. Ak ostávame žiť v anonymite či v individualizme, ignorujeme túto túžbu. Dávame Bohu najavo, že je nám jedno, o čom On sám sníva a po čom túži. Ísť na P18 môže byť pre mnohých gestom rozhodnutia naplno kráčať za Ježišom – aj keď ma to niečo stojí. Samozrejme, má to veľa ďalších bonusov,“ dodala autorka poslednej skladby P18.

Na historicky treťom Národnom stretnutí mládeže P18 v Prešove (po R13 v Ružomberku – 2013; a P15 v Poprade – 2015) začnú slovenskí mladí oficiálne prípravy na SDM v Paname. Podobne ako dve predošlé akcie bude opäť programovo späté so SDM, na ktoré pozýva pápež. Ten ako tému pre rok 2018 vybral slová „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha“, s podtitulom: Odvaha žiť v prítomnosti. Z toho vznikol Odvážny rok. Oficiálne prihlasovanie prebieha na webstránke P18.

Komunikačný tím P18