Čaro propagandy pani Jany Vaľovej (2)

K nástrojom propagandy primátorky Jany Vaľovej patrí v plnom rozsahu Humenská televízia. Aj tá je financovaná z mestských peňazí. Je to lokálna televízia, ktorá už od 90-tych rokov minulého storočia informatívne i publicisticky (istý čas dokonca aj vo forme obľúbených reportážnych fejtónov) približovala divákom život v meste i v jeho okolí na slušnej žurnalistickej úrovni a mala aj veľmi dobrú sledovanosť.
Čo sa to však s ňou robí v ostatnom čase?
Aby toho na údiv nebolo málo, prišla pani primátorka po vzore svojho veľkého straníckeho šéfa s nápadom, že bude súčasťou talkshow. Idú voľby, treba využiť každý prostriedok na zviditeľnenie sa. Pravdu povediac, úroveň miestnej televízie jej vystúpenia v troch odpovediach na tri otázky, či nejako podobne, nijako nezvýšila. Skôr vzbudzuje počudovanie.
Tak či tak, s televíziou treba niečo robiť, lebo ak má zostať v tejto polohe amatérskej kvality, tak je jej opodstatnenosť viac než pochybná.

Ale preskočme na veselšiu nôtu. Čo chýba Humenskej televízii na zlepšenie nálady obyvateľov mesta, to v osobných videách v plnom rozsahu nahrádza pani Jana Vaľová na fejsbukových stránkach.
Veľkú sledovanosť malo video, ako pani primátorka odchádza z vlastného domu do práce v nedeľné dopoludnie. Pokľakačky musí otvoriť vráta na mestskom úrade, lebo tak to „hlúpo“ vymyslel tento akt jej „zlý“ predchodca. Na stole sekretariátu ju čakajú štósy papierov. Viacerým návštevníkom sociálnych sietí, ktorí si po omši, chutnom nedeľnom obede a prechádzkach s rodinou sadli k počítaču, pri pohľade na toľký nával roboty vypadla aj slza súcitu. Avšak iba tým, ktorí pozabudli, že pani primátorka sedí celý týždeň v slovenskom parlamente v Bratislave a zrejme nemá delegované podpisové právomoci na podriadených. Nečudo, že sa robota nakopí.
Videá o svojich cestách do práce v nedeľu a na nočné smeny na sociálne siete však nevešajú zdravotné sestry a lekári v službe, ani pekári, železničiari, hasiči a policajti. Ani tí mnohí nemenovaní. Oni robia zo dňa na deň, každý deň a mnohí aj počas víkendov a v nočných smenách. Oni sa nemusia zviditeľňovať. Oni musia pracovať.
Zviditeľňovať sa nemusia ani tisíce gazdiniek a záhradkárov, ktorí v polovici apríla vysádzali kvety a priesady na záhony a do kvetináčov. Pani primátorka áno. Treba ju za skrášľovanie životného prostredia pochváliť. Veď čo, úspech za sadenie zemiakov môže zožať v televíznom šote iba premiér Pellegrini?

Miloš Meričko, poslanec MsZ v Humennom

 

Najnovšie sa pani primátorka prezentovala osobným listom pre „milých Humenčanov“.
A dozvedeli ste sa, že táto forma osobnej komunikácie je lepšia ako keď sa to robí prostredníctvom novín. A dozvedeli ste sa, že (po trojročnom ničnerobení) nastal v Humennom stavebný boom.
Na takúto radostnú zvesť milí Humenčania iste čakali. Dostali osobný list za mestské peniaze.

Nuž takto: Čakajte, že predvolebný leták môžete od pani primátorky dostať do poštovej schránky kedykoľvek. A možno vám aj neskôr zaklope na dvere.
Aby ste vedeli, koho správneho máte voliť.

 

PhDr. Ing. Miloš Meričko,
poslanec MsZ v Humennom


Tento text je súčasťou „Úvahy a komentáre“, nie je redakčným obsahom.