Blahoželáme, Dominika Sakáčová! Bronz z majstrovstiev sveta

HUMENNÉ – Výprava reprezentácie Slovenského zväzu kickboxu (SZKB) v počte 36 členov sa nasmerovala do talianskeho Jesolo Lido. V dňoch 16. až 24.októbra bolo dejiskom WAKO Majstrovstiev sveta seniorov.

Smer Apeninský polostrov, konkrétne jeho severná časť, blízko svetoznámych Benátok. V konkurencii registrovaných 1 421 pretekárov zo 70 krajín sveta má svoje miesto aj slovenská 26-členná výprava. V ringu nastúpilo 15 a na tatami 11 slovenských kickboxerov. Medzi druhou skupinou aj Dominika Sakáčová (lightkontakt, kicklight, do 50 kg).

Členka RBK kickbox Humenné prišla na šampionát vo výbornej forme, zdobil ju získaný triumf na WAKO Hungarian World cup 2021 (Svetový pohár v Budapešti).

Ako informoval Marián Škuba z tlačového referátu MsÚ, na majstrovstvách sveta napokon zažila tri zápasy. V prvom vystúpení porazila Nikolu Choralla (V. Británia), následne na šampionáte porazila aj Nikolovu (Bulharsko), čím sa prebojovala do semifinále lightcontactu. V ňom nestačila na Michelle Messmer (Nemecko), čo pre Humenčanku znamenalo zisk bronzu.


„Britka bola štartovací zápas, ktorý ma pozitívne naladil. Bulharka je moja dlhoročná súperka, ktorú som porazila prvýkrát iba pred mesiacom. Špeciálne som trénovala, aby som vedela zdolať typ súperiek, ako je ona. Po niekoľkých dobre mierených kopoch na hruď som jej zobrala kyslík a v poslednej minúte som ju prevalcovala. Nemka bola vyrovnaný súper. Viedla som nad ňou u dvoch rozhodcov, jedna rozhodkyňa držala remízu a v poslednej výmene, z ktorej som pocitovo odchádzala výherne, po sérii kopov skončil zápas v môj neprospech. Bola to veľmi nešťastná prehra v rukách rozhodcov. Taký je šport,“ povedala rozpačito Dominika Sakáčová.

Ako teda vníma získaný bronz z majstrovstiev sveta?
„Pocity mám zmiešané. Na jednej strane som šťastná, že sa mi podarilo obhájiť bronz, na druhej strane som smutná. Finále bolo veľmi blízko.“
Nemka Messmerová získala napokon striebro, podľahla talianskej kickboxerke, ktorá ziskom zlata obhájila majstrovský titul.

Šampionát sa pomaly blíži k svojmu záveru. Slováci zatiaľ vybojovali 10 seniorských a 2 veteránske medaily. Konkrétne je to 1 zlatá, 4 strieborné a 7 bronzových. V hre je ešte jedno finále. Pre slovenský kickbox je to úspešný šampionát.