Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie dôchodkyne v Trebišove a žiada o pomoc svedkov

TREBIŠOV – Polícia vyšetruje prípad lúpežného prepadnutia v meste Trebišov, ku ktorému došlo 20.10. okolo 18,00 h na chodníku pri kaplnke na Pribinovej ulici. Doposiaľ neznámy páchateľ pristúpil od chrbta k poškodenej 76-ročnej dôchodkyni, ktorej z ramena ťahal kabelku.
Do ženy sotil, následkom čoho dôchodkyňa spadla a ostala ležať na chodníku. Potom sa kabelky zmocnil násilím, kabelku jej vytrhol, a utiekol smerom k objektu bývalej teplárne na neznáme miesto.  Dôchodkyňa pri útoku utrpela vážne zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie a hospitalizáciu. Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a na mieste činu zaistila viacero stôp, ktoré budú skúmať experti. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ  v Trebišove začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže.
Polícia po páchateľovi intenzívne pátra. Ide o mladého muža vo veku 20 až 30 rokov, ktorý mal oblečenú tmavohnedú až čiernu bundu, tmavé nohavice, má tmavé vlasy.  

     Polícia sa touto cestou obracia na verejnosť  a žiada o pomoc prípadných svedkov, ktorí priebeh udalosti videli. Akékoľvek informácie, ktoré by polícii pomohli objasniť tento zločin,  môžu občania oznámiť na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo na známom bezplatnom telefónnom čísle „158“, prípadne prostredníctvom oficiálnej stránky na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia alebo www.facebook.com/KRPZKE formou súkromnej správy.

 Za spoluprácu ďakujeme.