Výjazdová očkovacia služba Košického samosprávneho kraja podala už viac ako 20-tisíc vakcín

KOŠICE – Výjazdová očkovacia služba Košického samosprávneho kraja navštívi počas aktuálneho týždňa takmer 60 obcí, zaočkovať by mala 1 800 ľudí. V kraji očkujú v teréne ľudí nad 16 rokov, ktorí sa prihlásili u svojho starostu alebo primátora. Doposiaľ sa na očkovanie prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby zaregistrovalo viac ako 380 obcí a miest Košického kraja,  v teréne bolo podaných vyše 20-tisíc vakcín.
Spolu s veľkokapacitnými centrami KSK je to už takmer 220-tisíc vakcín. Výjazdová očkovacia služba očkuje aj ľudí z marginalizovaných komunít.

Ako informovala hovorkyňa Úradu KSK JUDr. Anna Terezková, vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Košiciach bude pokračovať vakcinácia detí nad 12 rokov. Za prítomnosti pediatra a rodiča alebo zákonného zástupcu budú tínedžeri zaočkovaní v piatok 9. júla. Počas víkendu sa bude vo vakcinačnom centre v Košiciach očkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca.
Cez víkend bude v prevádzke aj veľkokapacitné očkovacie centrum v Michalovciach. V sobotu tu budú zdravotníci očkovať ruskou vakcínou Sputnik V a v nedeľu AstraZenecou. Jednodávková vakcína od výrobcu Johnson&Johnson bude podávaná opäť v pondelok 12. júla vo vakcinačnom centre v Košiciach. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Spišskej Novej Vsi sa bude najbližšie očkovať Modernou v sobotu 18. júla.

„Všetky termíny, ktoré otvárame vo veľkokapacitných očkovacích centrách, sú zatiaľ naplnené. Nateraz neevidujeme ani zvýšený počet ľudí, ktorí sa kvôli dovolenkám odhlásili z termínu alebo neprišli na očkovanie. Počas jedného očkovacieho dňa neprídu na stanovený termín v priemere štyri percentá ľudí, takýto počet je stabilný od spustenia možnosti očkovania v krajských vakcinačných centrách. Z tohto dôvodu vieme ponúkať voľné vakcíny aj tým, ktorí sa nestihli včas zaregistrovať a majú o očkovanie záujem. Bez registrácie očkujeme aj v rámci výjazdovej očkovacej služby, pričom týchto záujemcov zaregistrujeme pred podaním vakcíny,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.