Vojenský Letofest bude baviť verejnosť v piatich slovenských mestách

BRATISLAVA/ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA – Ministerstvo obrany SR a Ozbrojené sily SR pripravujú pre verejnosť sériu piatich letných hudobných festivalov. Vojenský Letofest sa uskutoční v priebehu júla a augusta postupne na Zemplínskej Šírave, v Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Banskej Štiavnici a Piešťanoch. Návštevníkov zabavia známe hudobné kapely v spojení s vojenskou hudbou. Pripravený je tiež bohatý sprievodný program vrátane preletov vojenskej techniky Ozbrojených síl SR a statických aj dynamických ukážok. Vstup na podujatie je zdarma. Podrobnosti o termínoch a programe sú dostupné na https://www.facebook.com/Vojensk%C3%BD-LetoFest-110294031316531.

„Uplynulý rok stretala verejnosť našich vojakov najmä pri pomoci v boji proti pandémii a sme radi, že situácia nám umožňuje priblížiť sa verejnosti v rôznych mestách Slovenska aj v inom svetle a pri inej príležitosti. Na Vojenský Letofest preto srdečne pozývam všetkých, ktorí majú chuť nielen na skvelú hudbu ale tiež na stretnutie s vojakmi a diskusie na tému našej obrany a bezpečnosti,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

Verejnosť sa môže tešiť na kapely rôznych hudobných žánrov – Zoči voči, Zverina, Bijouterrier, Heľenine oči a tiež 40-členné hudobné zoskupenie Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR. Programom festivalu bude sprevádzať moderátor Peter „Šarkan“ Novák. Počas hudobných vystúpení budú v samostatnom stane prebiehať moderované diskusie s verejnosťou.

Ako informovala Martina Kovaľ Kakaščíková, hovorkyňa MO SR V priestore podujatia bude prezentácia Ozbrojených síl Slovenskej republiky formou statických ukážok vojenskej techniky, výstroja a výzbroje vrátane preletov vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a vystúpení Čestnej stráže OS SR. Pripravené budú tiež informačné stánky rezortu obrany a verejnosť sa môže tešiť na stretnutia so športovcami Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica.

Vojenský Letofest bude mať tiež charitatívny rozmer – kúpou trička bude môcť verejnosť podporiť dobrú vec a miestne neziskové organizácie. Pripravená bude tiež benefičná dražba športového vybavenia špičkových reprezentantov VŠC DUKLA, napríklad Adama a Andreasa Žampovcov, Mateja Tótha, Eleny Kaliskej a ďalších.

Rezort obrany sa teší na všetkých už 18. júla 2021 na Zemplínskej Šírave, 1. augusta 2021 v Banskej Bystrici, 8. augusta 2021 v Liptovskom Mikuláši, 15. augusta 2021 v Banskej Štiavnici a 22. augusta 2021 v Piešťanoch.