Veľvyslankyňa USA navštívila Humenné

HUMENNÉ – Pracovná návšteva Bridget Brink, veľvyslankyne USA na Slovensku, v rámci východného Slovenska znamenala v utorok (18.8.) zastávku aj v Humennom.

Na radnici historicky prvýkrát privítal primátor mesta Miloš Meričko veľvyslanca USA na Slovensku. Bridget Brink sprevádzala delegácia v zložení Isaac Hansen-Joseph, ekonomický tajomník, Mária Chudíková, mediálna koordinátorka a Eva Bulas, asistentka politicko-ekonomického oddelenia.

Ako informuje web mesta, za humenskú stranu si okrem primátora mesta za spoločný rokovací stôl sadli viceprimátorka Mária Cehelská, Ladislav Bogdan, vedúci odboru sociálnych vecí a starostlivosti o obyvateľov a Miroslav Turčan, vedúci odboru koncepcie a rozvoja mesta.

Hodinová diskusia bola predovšetkým o fungovaní Humenného.

„Debatovali sme o rozvoji mesta, o hospodárskej i ekonomickej situácii, investíciách, taktiež sme neopomenuli školstvo, problémy majority i minority. Požiadal som veľvyslankyňu USA aj o možnosť sprostredkovať stretnutie s potenciálnymi americkými investormi predovšetkým v oblasti IT, kde som jej predstavil možnosti investovania v našom meste,“ ozrejmil Miloš Meričko, primátor mesta.


„S primátorom mesta sa rozprávali o výzvach a možnostiach v Humennom, ale aj v regióne. Na Slovensku pôsobím rok, na východnom Slovensku som už piaty raz. Toto je moja prvá návšteva mesta Humenné. Počula som veľa skvelých vecí a veľmi sa teším, keď si pozriem kaštieľ ako veľmi dôležité miesto na východe Slovenska. Dôvodom mojej návštevy, okrem iného, je spoznať ľudí na východe krajiny. Navštívim tiež Sninu a Prešov, kde sa budem taktiež rozprávať o problémoch, ktoré trápia ľudí v kraji a taktiež o tom, akým spôsobom vedia byť Spojené štáty americké nápomocné. V Amerike je veľa ľudí práve z východného Slovenska, ktorí emigrovali a pomáhali nám budovať moju rodnú krajinu, miesta ako Pensylvánia. Cítim, že máme veľa spoločného,“
 povedala počas brífingu Bridget Brink, veľvyslankyňa USA. Miluje bryndzové halušky, Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach navštívila dvakrát, je veľkým fanúšikom Andyho Warhola.

Návšteva Humenného pokračovala prehliadkou renesančného kaštieľa. Pre silný dážď však obhliadka pešej zóny možná nebola.