V Humennom zrážka dvoch osobných áut, päť ľudí zranených!

HUMENNÉ – Dopravná nehoda s vážnymi zraneniami sa stala v piatok popoludní na ceste v Humennom, za kruhovým objazdom smerom na Medzilaborce. Čelne sa tam zrazili Renault Thalia a Škoda Felicia. 

Na mieste zasahovali šiesti hasiči z HaZZ z Humenného s dvomi kusmi techniky. Ako informoval veliteľ zásahu Róbert Bovan: „Vo vozidlách boli zakliesnené tri osoby, ktoré sme museli vyslobodiť pomocou vyslobodzovacieho náradia. V čase nášho príchodu boli dve osoby mimo vozidla.“ Na mieste nehody okrem hasičov zasahovali aj tri osádky záchranárov, a kvôli prevozu zraneného muža priletel aj záchranársky vrtuľník.
„Po čelnej zrážke potreboval rýchly a šetrný transport do nemocnice vodič jedného z áut, ktorý bol vo vozidle zakliesnený. Po pristátí záchranárskeho vrtuľníka priamo na ceste bol pacient z auta hasičmi už vyslobodený a ošetrený privolanou rýchlou lekárskou pomocou. Vodič utrpel poranenie hlavy, poruchu vedomia a fraktúru stehna. Lekár leteckých záchranárov si ho následne prevzal do svojej starosti, doplnil mu liečbu a na umelej pľúcnej ventilácii bol v stabilizovanom stave letecky prevezený a odovzdaný do rúk lekárom Kliniky úrazovej chirurgie UN L. Pasteura v Košiciach,“ potvrdila hovorkyňa ATE Zuzana Hopjaková.
Žena, ktorá sedela za volantom jedného z áut bola vo vážnom stave. Okrem muža, ktorého prevážal vrtuľník, ostatných zranených previezli záchranári do nemocníc v Humennom, Vranove a v Snine.
„Vodička auta, ktoré prešlo do protismeru a pravdepodobne spôsobila nehodu, utrpela viaceré vnútorné poranenia. Momentálne sa podrobuje operácii v humenskej nemocnici. Jej stav je vážny,“ informoval Tomáš Kráľ, hovorca Siete zdravia v podvečerných hodinách.
V druhom aute boli podľa jeho slov zranení traja ľudia, najťažšie vodič, dospelý muž, ku ktorému privolali vrtuľník.
„Chlapec má zlomeniny tvárových kostí a pomliaždeniny pľúc. Zvažuje sa jeho prevoz na traumatologickú kliniku do Košíc. Ďalší muž bol z nehody prevezený do vranovskej nemocnice s poraneným kolenom,“ dodal Kráľ.