Umelé zavlažovanie ihriska „Pri mlyne“

HUMENNÉ – Mladí humenskí futbalisti i futbalistky sa potešili. Ich domovský stánok na futbalovom štadióne „Pri mlyne“ doplní umelý zavlažovací systém. Hracia plocha s prírodným trávnatým povrchom bude na tréningový proces (prípadne aj na majstrovské stretnutia) v lepšej kvalite.

Rekonštrukciou futbalového ihriska sa vytvoria lepšie podmienky pre futbal v oblasti športovej reprezentácie a práce s talentovanou mládežou. V súčasnosti má FK Humenné 12 mládežníckych družstiev. Venuje sa aj deťom v predškolskom veku a to prostredníctvom projektu Slovenského futbalového zväzu (SFZ) s názvom „Dajme spolu gól“.
V rámci projektu „Automatické zavlažovanie Futbalového ihriska pri Mlyne na Hrnčiarskej ulici“ je plánom vybudovať zavlažovací systém. Ako informoval Marián Škuba z humenskej radnice, „práce začali v polovici júla, termín ukončenia je naplánovaný do 31. júla 2020“.

Aktuálne pozostávajú práce z frézovania rýh, položenia potrubia a zásypu rýh s položením trávnika.
Zavlažovací systém bude pozostávať z 30 výsuvných postrekovačov. Obsluha môže byť manuálna alebo nastavená automaticky. Tridsať trysiek zodpovedá štandardom futbalového ihriska bežných rozmerov. Na odber vody sa bude využívať už existujúca studňa. Zámerom je vybudovať tiež plastové šachty s elektromagne­tickými ventilmi. Celý systém je riadený riadiacou jednotkou Rain Bird umiestnenou vo vnútri tribúny.

Ihrisko využíva na tréningový proces mládež FK Humenné, ktorá zastrešuje vyše 300 mládežníkov, prípadne je k dispozícii na tréningový proces A-mužstva. Taktiež na prípravné zápasy všetkých mužstiev a súťažné zápasy mládežníckych tímov.
Ihrisko môže byť k dispozícii aj na prenájom verejnosti, prípadne iným klubom na tréningy alebo prípravné zápasy.

Foto: web mesta Humenné