UFO aj v centre horného Zemplína?

HUMENNÉ – UFO sa vraj malo objaviť na oblohe počas otváracieho ceremoniálu olympiády v Londýne. Záhadný objekt, ktorý preletel v blízkosti olympijského štadiónu vyvolal rôzne diskusie a polemiky. Ale v uplynulých dňoch mohli nevšedný obraz na oblohe pozorovať aj Humenčania.

Nestabilné počasie počas západu slnka na niekoľko minút vytvorilo dojem, že sa spoza mračien vynoril lietajúci tanier. Najprv sa na oblohe objavili spoza mrakov intenzívne lúče, ktoré ako keby zacieľovali na konkrétne časti mesta. Potom sa pod postávajúcim „tanierom“ vytvorila červená žiara.  „Tanier“ zostával na jednom mieste stáť nehybne niekoľko minút, potom sa z ničoho – nič stratil. Samozrejme – nešlo o návštevu mimozemšťanov na hornom Zemplíne, ale o hru lúčov zapadajúceho  slnka, ktoré sa snažili predrať cez ťažké, búrkové mraky. Netradičné divadlo prírody bolo možné najlepšie pozorovať z vežiakov na sídlisku 3. Na opačnej strane mesta sa nachádza cintorín a kopec, za ktoré slnko v tomto období zapadá.

Úkaz, na ktorý nás upozornil náš čitateľ,  sa v Humennom zopakoval už aj pred niekoľkými týždňami. „UFO“ sa objavuje vždy len vo večerných hodinách a nevyhnutnou podmienkou úkazu je, aby boli na oblohe ťažké, búrkové mračná.