Trojkráľový večer bol na cestách michalovského okresu tragický

MICHALOVCE – Včera (6.1.) krátko po 17. hodine vodič nákladného motorového vozidla zn. Ford Ranger (37), medzi obcami Šamudovce a Vrbnica, z doposiaľ nezistených príčin zozadu narazil do cyklistu (50), jazdiaceho pred ním tým istým smerom, a to v smere na obec Vrbnica. Cyklista po náraze spadol aj s bicyklom na vozovku a, žiaľ, pri náraze utrpel zranenia nezlučiteľné so životom a na mieste dopravnej nehody im podľahol.

Vodič bol podrobený dychovej skúške, ktorá prítomnosť alkoholu v jeho dychu nepotvrdila, na zistenie požitia omamných látok mu bol odobratý biologický materiál. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok nebohý cyklista, bude zisťované pri nariadenej pitve. Celková predbežná škoda bola vyčíslená na viac ako 3.000 eur.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach začal po zadokumentovaní dopravnej nehody trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Ako presne k tejto tragickej dopravnej nehode došlo, jej bližšie okolnosti, ale aj to, akou mierou k nej prispeli jej účastníci, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania michalovských policajtov.

Ako informovala Lenka Ivanová, hovorkyňa košického KR PZ, polícia apeluje na nemotorových účastníkov cestnej premávky – cyklistov, aby sa na cestách správali zodpovedne. Aj oni, rovnako ako vodiči vozidiel, sú účastníkmi cestnej premávky a aj pre nich platia pravidlá.

Príčinou mnohých tragických nehôd je nedostatočná viditeľnosť. Cyklisti majú oproti vodičom v autách veľkú nevýhodu, pretože pri páde nie sú dostatočne chránení. Použitie reflexných prvkov prispieva k bezpečnosti a znižuje riziko stretu s vozidlom. Podstatné je však to, že aj vďaka reflexnému prvku si chránime to najcennejšie, svoj život.