Tretia novembrová nedeľa je spomienka na obete dopravných nehôd

BRATISLAVA/ZEMPLÍN – Minulý rok sme boli svedkom rozsiahlej tragickej nehody, ktorá sa stala na Staromestskej ulici v centre Bratislavy. Nezabúdajme však ani na ďalšie obete, ktoré zahynuli následkom, napríklad, nezodpovednej jazdy vodičov. Častou príčinou vzniku dopravných nehôd je porušovanie dopravných predpisov a pravidiel a neohľaduplnosť vodičov voči iným účastníkom cestnej premávky. 

V roku 2022 pri tragickej dopravnej nehode utrpelo 244 osôb zranenia nezlučiteľné so životom, 822 osôb bolo následkom dopravnej nehody ťažko zranených. V tomto roku sme doposiaľ zaznamenali 221 obetí dopravných nehôd.

Pri fatálnych následkoch tragických dopravných nehôd sú vždy medzi prvými na mieste aj príslušníci PZ. Napriek ich vysokej profesionalite takéto udalosti zanechávajú aj u mužov zákona silnú ľudskú emóciu. V prípade potreby Policajný zbor poskytuje príslušníkom PZ intervenčnú starostlivosť. Policajní psychológovia a ich postraumatické tímy polície sú pri mimoriadne závažných prípadoch vyslaní na samotné miesta tragických udalostí, aby poskytli dotknutým osobám prvotnú psychologickú starostlivosť. Rovnako v prípade, ak si to konkrétna situácia vyžaduje, sú pripravení poskytnúť psychologickú pomoc a potrebnú intervenciu aj zasahujúcim príslušníkom PZ.

Zástupcovia Prezídia PZ upozorňujú na možné následky zapríčinené dopravnou nehodou sa nedá pripraviť. Nedovoľte, aby sa zopakovali takéto ľudské tragédie a fatálne následky dopravnej nehody v zlomku sekundy zmenili život ako Vám, tak vašim blízkym. Jazdite v cestnej premávke opatrne, ohľaduplne a zodpovedne voči okoliu.