Študent SOŠ polytechnickej členom Študentského trénerského centra spoločnosti Miscrosoft

HUMENNÉ – Piati študenti v odbore informačné a sieťové technológie zo SOŠ polytechnickej v Humennom sa pod vedením odborných učiteľov zúčastnili pohovoru so svetoznámou spoločnosťou Microsoft v Bratislave. 

Zo Slovenska sa na pohovor prihlásilo 112 žiakov. Dostať sa naň však bolo možné až po vypracovaní rozličných úloh v aplikácii Microsoft Word, pri ktorom museli prihlásení využiť svoje dlhoročné skúsenosti. Tretiaci Štefan Rapčo, Šimon Porvazník, Dominik Barnišin a druháci Patrik Bobaľa a Patrik Pristaš vypracovali tieto úlohy úspešne, a postúpili na pohovor.

Do komunity Microsoft prijali Štefana Rapča z III. A, ktorý je dnes úspešným študentom Študentského trénerského centra spoločnosti Microsoft.

 

Na pohovor v Bratislave si študenti museli pripraviť krátku prezentáciu o sebe s použitím aplikácie Microsoft PowerPoint. Prezentácia musela obsahovať úspechy žiakov, ako aj ich znalosti a motiváciu na ďalší rozvoj. Študenti SOŠ polytechnickej v Humennom sa zapojili aj do medzinárodnej súťaže Office Aréna 2018, kde si vyskúšali svoje zručnosti pri práci s aplikáciami Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Zadania boli rozmanité, od napísania mena do hlavičky a päty, až po vytváranie tabuliek a zadávanie funkcií.
Úspešnými riešiteľmi tejto súťaže sa stali študenti Patrik Bobaľa (II. A) a Štefan Rapčo (III. A). Obaja  postupujú na krajské kolo, ktoré sa bude konať v Košiciach.