Sninu dnes zasiahla prietrž mračien, ulice boli zaplavené vodou!

SNINA – Nedeľné popoludnie narobilo mnohým Sninčanov veľa trápenia a v týchto chvíľach už začínajú bilancovať škody na majetku, ktoré pred niekoľkými hodinami spôsobila prietrž mračien. Najväčšie škody sú predbežne zistené v lokalitách Daľkov, Majer ale i v ďalších.

Podľa meraní meteorológov spadlo ani nie za hodinu okolo 30 mm zrážok. Mestská kanalizácia nestíhala, voda tiekla po vozovke a zaplavovala okolité pozemky. Viaceré ulice, Hurbanova, Tr. SNP, Ulica kpt. Nálepku, Pálenčiarska, Hámorská i ďalšie sa ocitli pod vodou. Ak to tak možno nazvať, neželané prekvapenie prišlo tentoraz zo strany Vihorlatských vrchov. Tarnovský potok a vysoké hladiny ostatných potokov poškodili nielen miestne komunikácie, ale aj záhrady mnohých Sninčanov.

Foto zábery pochádzajú od občanov Sniny a boli zverejnené na sociálnej sieti.  

Primátorka mesta Daniela Galandová sa už vyjadrila, že o pomoc požiadala hasičov a hneď, ako im to situácia dovolila, začali s odstraňovaním následkov. Jednou z najdôležitejších úloh bolo sprejazdniť mestské cesty.

Je isté, že materiálne škody budú nielen na súkromnom majetku, ale tiež na majetku mesta, dodala primátorka a tým, že Tarkovský potok či voda stekajúca z okolitých polí, v Snine v takýchto výkyvoch a nepriazni počasia pravidelne spôsobujú problémy. Situáciu budú môcť vyhodnotiť až po jej vyčistení poškodených miestnych komunikácií. Je potvrdené, že voda sa dostala aj do niekoľkých dvorov rodinných domov.

Prezídium Hasičského a záchranného zboru informovalo, že po búrke a prietrži mračien, ktorá sa v nedeľu popoludní prehnala východným Slovenskom, zasahujú hasiči na 13 miestach a to najmä v Prešovskom kraji.