Slovenskí policajti budú v Chorvátsku do konca augusta dohliadať na bezpečnosť Slovákov. ZSSK odvezie aj policajné vozidlá

Chorvatsko vlajka

BRATISLAVA – Chorvátsko láka každý rok počas letnej sezóny tisícky slovenských dovolenkárov. Priamo v najnavštevovanejších oblastiach tejto prímorskej destinácie sú im už trinásty rok k dispozícii aj príslušníci slovenskej polície. 

Toto leto našich policajtov aj so služobnými vozidlami odvezie z Bratislavy až do Splitu Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Viac info nájdete na www.zssk.sk/split/. Autovlak, ktorý národný dopravca vypravuje v spolupráci s rakúskym partnerom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB), tak pohodlne dopraví do chorvátskeho letoviska nielen slovenských dovolenkárov, ale aj mužov zákona, ktorí budú od júla do konca augusta dohliadať na ich bezpečnosť. 

 „Som rád, že sme tento rok uľahčili cestovanie nielen slovenským dovolenkárom, ale aj policajtom, ktorí im budú v Chorvátsku pomáhať. Dohliadanie na bezpečnosť je veľmi náročné poslanie a verím, že pánom z Policajného zboru aspoň trochu spríjemníme ich misiu tým, že ich odbremeníme od únavnej niekoľkohodinovej cesty autom do cieľovej destinácie. Zároveň si vážim spoluprácu s Ministerstvom vnútra SR a Prezídiom Policajného zboru, ktoré boli otvorené tejto ekologickej alternatíve,“ hovorí Ing. Roman Koreň, predseda predstavenstva ZSSK, ktorý prvých policajtov symbolicky odprevadil do Splitu spolu s plukovníčkou Mgr. Katarínou Keratovou, zástupkyňou riaditeľa Úradu medzinárodnej policajnej spolupráce Prezídia Policajného zboru.
„Aj tento rok chceme zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských turistov a poskytnúť im pomoc a asistenciu počas ich pobytu a tranzitu cez územie Chorvátska. V spolupráci s chorvátskou políciou sa naši policajti budú zároveň snažiť predchádzať prípadným incidentom zo strany slovenských turistov.

Pôsobiť budú v najnavštevovanejších oblastiach Chorvátska – v Splitsko-dalmatínskej a v Primorsko-goranskej na nových telefónnych číslach +421 908 723 526 a +421 908 723 525,“

Prví dvaja policajti s dvoma autami odcestovali do Splitu v utorok 29. 6. 2021. Na prelome júla a augusta sa policajné hliadky vystriedajú, prvá dvojica sa naspäť vráti opäť vlakom a do Chorvátska pocestuje druhá dvojica, ktorej sa sezónna misia skončí 31. 8. 2021.