Poplašnú správu šíril iba 15-ročný chlapec

TREBIŠOV – Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove z prečinu šírenia poplašnej správy obvinil mladistvého 15-ročného Mareka z okresu Trebišov.
Obvinený mladík začiatkom mesiaca december 2018 (5.12.) zavolal na tiesňovú linku 112 integrovaného záchranného systému a oznámil, že v obchodnom centre v Sečovciach je bomba. Polícia ihneď vykonala všetky potrebné bezpečnostné opatrenia, na miesto boli vyslané policajné hliadky aj psovod so služobným psom na vyhľadávanie výbušnín. Z objektu boli evakuované všetky osoby a bola vykonaná pyrotechnická prehliadka s negatívnym výsledkom.


Obvinený mladík svojim konaním úmyselne spôsobil nebezpečenstvo vážneho znepokojenia časti obyvateľstva tým, že rozšíril nepravdivú poplašnú správu, ktorá sa vykonanými bezpečnostnými opatreniami nepotvrdila.
Zároveň spôsobil škodu na ušlom zisku v čase odstávky obchodného centra približne vyčíslenú na 5.000 eur.
15-ročný obvinený mladík je stíhaný na slobode. Za uvedený skutok hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov, v prípade mladistvej osoby sa trestná sadzba znižuje na polovicu.