Policajti objasnili lúpežné prepadnutie dôchodkyne, obvineniu čelí 19-ročný Trebišovčan

TREBIŠOV – Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení dôkazov obvinil zo zločinu lúpeže 19-ročného Jozefa z Trebišova v súvislosti s lúpežným prepadnutím dôchodkyne

v meste Trebišov z 20. októbra tohto roka. Verejnosť sme informovali prostredníctvom tlačovej správy, zároveň so zverejnením výzvy pre prípadných svedkov udalosti  o pomoc pri objasnení tohto skutku.

Obvinený Jozef podľa doterajšieho vyšetrovania 20. októbra podvečer na chodníku pri kaplnke na Pribinovej ulici pristúpil od chrbta k 76-ročnej dôchodkyni, ktorej ťahal kabelku z ramena. Do ženy sotil, následkom čoho spadla na chodník a ostala tam ležať.  Potom sa kabelky zmocnil násilím, kabelku jej vytrhol a utiekol smerom k objektu bývalej teplárne.  Dôchodkyňa pri útoku utrpela vážne zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie a hospitalizáciu v nemocnici.  Krádežou vecí  bola poškodenej žene spôsobená škoda cca 30 eur.

Polícia miesto činu dôkladne zadokumentovala, zaistila viacero stôp a v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre zločin lúpeže.

Trebišovskí kriminalisti podozrivého mladíka koncom minulého týždňa vypátrali a zadržali. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. Po dokázaní viny mu za tento zločin, spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.