Plošné testovanie v Michalovciach

MICHALOVCE – Slovenská vláda pristúpila k organizovaniu plošného testovania obyvateľov v dvoch termínoch, 31. októbra a 1. novembra, teda najbližší víkend, a následne 7. a 8. novembra. Samospráva meste v súvislosti so zabezpečením hladkého priebehu testovania úzko spolupracuje s organizáciami a inštitúciami, ktorí toto testovanie pripravujú.

Ako informuje Iveta Palečková z michalovskej radnice: „Už od piatka minulého týždňa sme v intenzívnom kontakte s vojakmi Ozbrojených síl SR a stanovujeme jednotlivé odberné miesta. V súčasnosti Vám vieme poskytnúť zoznam jednotlivých odberných miest (v prílohe), ktorý bol schválený armádou a nateraz je považovaný za definitívny. Rovnako vieme, že testovanie bude prebiehať len počas víkendu 31.10 a 1.11., nie tak, ako sa pôvodne plánovalo, aj v piatok 30.10“.

Mesto Michalovce má zabezpečený dostatok administratívnych pracovníkov, ktorí budú v skupinách testovacích tímov a rovnako má pripravený aj dostatočný počet náhradníkov z radov dobrovoľníkov. V neposlednom rade samospráva doplnila technické zásoby dezinfekčného materiálu a ochranných pomôcok pre prípad nevyhnutnej potreby na doplnenie chýbajúcich  pomôcok.

Všetky ostatné informácie a podmienky, ako je čas testovania, systém akým spôsobom testovať ľudí, príp. iné záležitosti – sú plne v kompetencii Ministerstva obrany SR a Ministerstva vnútra SR a v Michalovciach sú pripravení flexibilne spolupracovať podľa kladených požiadaviek.