Pátranie po nezvestnom mužovi zatiaľ neúspešné

HUMENNÉ – Policajti, dobrovoľní hasiči, ale aj desiatky dobrovoľníkov pátrajú od piatka po nezvestnom mužovi v Humennom a okolí. Nezvestnosť nahlásila v piatok vo večerných hodinách jeho manželka.

Patrick (51), ktorý pochádza z Francúzska a je otec dvoch detí ich v piatok odprevadil do školy a škôlky s tým, že sa ešte na hodinku prejde a vráti sa domov. Nevzal si so sebou ani mobilný telefón.

„Čakala som ho pár hodín. Keďže sa nevrátil a neozýval sa, počkala som na návrat detí zo školy a išla som na políciu,“ povedala jeho manželka Antónia. Treba dodať, že Patrick po slovensky rozumie aj sa dohovorí, Humenné aj okolie pozná. „Iba ak by zašiel niekde ďaleko alebo niekde vysoko, mohol by zablúdiť,“ povedala. „Je to muž, ktorý veľa pracuje. Rátam aj s takým niečím,“ netajila obavy pani Antónia.

Naposledy Patricka vidieť na zázname z kamier základnej školy na Sídlisku pod Sokolejom, kde sa rozlúčil s dcérou a odišiel smerom k Sokoleju. Podľa pani Antónie nič mimoriadne nespozorovala. „Objali sa, niečo si povedali a s úsmevom odišiel,“ dodala.

„Ak sa niekto chodí prechádzať v blízkom okolí mesta alebo ide na huby a keby náhodou stretol muža, ktorý sa mu zdá dezorientovaný a len tak sedí, nech to oznámi na polícii,“ uzavrela.
„Okamžite po prijatí oznámenia boli vykonané previerky a pátranie po nezvestnom na Sídlisku pod Sokolejom, v obci Jasenov smerom na Jasenovský hrad,“
informoval prešovský krajský policajný hovorca Igor Pavlik.

Polícia prehľadala bývalé poľnohospodárske družstvo v Jasenove, kameňolom, okolie futbalového štadióna a okolie rieky Laborec. Preverili oblasť Hubková a obec Lackovce.

 

„Boli vykonané previerky smerom na hrad Vinné a v súčinnosti s OO PZ Vinné – Zemplínska šírava aj previerky v okolí hradu Vinné a obce Vinné. Uvedené úkony však boli s negatívnym výsledkom,“ spresnil Pavlik.
Pátranie pokračuje v pondelok pátracou akciou po nezvestnom na Sídlisku pod Sokolejom a v lesných porastoch smerom na hrad Jasenov a v okolí rieky Laborec.

Humenčania zo všetkých častí mesta prejavili veľkú mieru spolupatričnosti a ochoty zúčastniť sa na pátraní po nezvestnom mužovi. Niektorí hľadali samostatne, obyvatelia zo sídliska Pod Sokolejom dokonca pátrali spoločne v miestach, kde Patrick pravdepodobne odišiel.