Nezaplatené účty MHK Humenné spôsobili katastrofálne dôsledky na chode zimného štadióna

HUMENNÉ  – Primátor mesta Humenné Miloš Meričko bije na poplach. Na zimnom štadióne vypli teplo, čoskoro vypnú aj elektrinu. Po prevzatí funkcie pristúpil primátor Miloš Meričko k rokovaniam s MHK Humenné, pretože mu bolo oznámené, že doterajší zástupcovia klubu nemajú záujem v pokračovaní hokeja v Humennom.

Rokovania boli potrebné, aby klub mohol túto sezónu nerušene dohrať.
Z toho dôvodu sa uskutočnilo množstvo rokovaní na pôde MsÚ za prítomnosti vedenia MHK Humenné, pána Šmidu, aj budúceho potenciálneho investora. Ten sa stal dokonca členom občianskeho združenia MHK v utorok 18. decembra. Už vtedy oznámil primátor mesta Miloš Meričko po rokovaniach potešujúcu správu, že získal investora, ktorý mal záujem pokračovať v činnosti MHK Humenné. Avšak rokovania medzi obomi stranami stroskotali, a to z dôvodu, že MHK Humenné nepredložilo novému záujemcovi nielen účtovníctvo v plnom rozsahu, ale hlavne svoje záväzky a pohľadávky.
Podľa nám dostupných informácií, ktoré máme k dnešnému dňu 21. decembra, tieto pohľadávky predstavujú viac ako 100 tisíc eur. Z tohto dôvodu nový investor odstúpil zo spolupráce s MHK Humenné. MHK Humenné následne dnes oznámilo Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH), že dnešný zápas s Dubnicou neodohrá.

Ohrozený je celý chod zimného štadióna
Klub MHK Humenné získal spolu na tento rok z mestského rozpočtu 407 670 eur dotácií. Tie mali slúžiť nielen malým hokejistom, ale takisto na zaplatenie energií. Peniaze sa však minuli už dávno a na vyplatenie záväzkov neostal v klube ani cent. Kvôli neuhradeným záväzkom sa podľa našich informácií Východoslovenská energetika (VSE) rozhodla čoskoro odpojiť zimný štadión v Humennom od elektrického prúdu, vzhľadom k tomu, že MHK má u VSE nedoplatky od októbra do dnešného dňa. Okrem toho sú pozdĺžnosti aj na ďalších energiách ako teplo, ktoré už takisto bolo odpojené či voda, ktorej hrozí odpojenie.

Ilustračné foto: Primátor Humenného Miloš Meričko počas tlačového brífingu na zimnom štadióne.

Primátor Meričko: Musíme zachrániť majetok mesta, najdôležitejšia je hokejová mládež
V piatok 21. decembra sa primátor spolu s poslancom MsZ Branislavom Čekovským stretol s rodičmi hokejovej mládeže na zimnom štadióne, aby im objasnil celú situáciu. „Je veľmi nepríjemné a pre mňa nepochopiteľné, že sa takáto udalosť uskutočnila iba pár dní pred Vianocami. Potešilo ma, keď som mohol občanom mesta oznámiť príjemnú správu o tom, že hokej bude v meste aj naďalej pokračovať. Mrzí ma situácia, ktorá sa zvrtla doslova zo dňa na deň. Napriek tomu ako Mesto máme záujem zachrániť mestský majetok, ktorým zimný štadión bezpochyby je. Budúcnosť samotného klubu žiaľ nie je v našich rukách, pretože Mesto nie je jeho členom. Avšak je našou povinnosťou, aby sme sa postarali o zimný štadión, aby mala hokejová mládež, kde trénovať. Po dohode s riaditeľom Správy rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ) prejde štadión pod správu SRaŠZ,“ povedal primátor.

Vyjadril sa aj predseda komisie športu pri MsZ Branislav Čekovský, ktorý deklaroval do budúcnosti rozdelenie dotácií pre hokejový klub osobitne pre mládež a seniorské Ačko. „Mesto ako dobrý hospodár si nemôže dovoliť míňať peniaze občanov na zaplatenie dlhov súkromnému občianskemu združeniu,“ reagoval Čekovský.

O ďalšom postupe a budúcnosti hokeja v Humennom Vás budeme informovať. Zatiaľ je však jasné, že dnešný hokejový zápas s Dubnicou sa na domácom ľade neuskutoční.

Mgr. Michaela Dochánová