Napadol zakročujúceho policajta

HUMENNÉ – Vyšetrovateľ vzniesol včera 8.7.2018 obvinenie pre prečin útoku na verejného činiteľa 32 ročnému mužovi z Medzilaboriec.
Hliadka Obvodného oddelenia PZ Medzilaborce vykonávala včera v čase okolo 12:50 h na Ul. Dukelských hrdinov v Medzilaborciach služobný zákrok proti osobám, ktoré sa na tomto mieste dopúšťali výtržnosti. Obvinený muž v podnapitom stave mal v úmysle dostať sa ku skupine týchto osôb a zapojiť sa do výtržnosti. Snažil sa mu v tom zabrániť jeden zo zasahujúcich policajtov, ktorý ho opakovane vyzýval, aby upustil od protiprávneho konania, ináč voči nemu budú použité donucovacie prostriedky. Na výzvy absolútne nereagoval a policajta sotil do hrude, ktorý bol následkom tohto úderu odsotený pričom spadol na pravé koleno. Potom sa obvinený zapojil do bitky, ktorá prebiehala na vyššie spomínaných miestach.
Pretože obvinený neuposlúchol výzvu a neupustil od útoku, boli voči nemu použité donucovacie prostriedky a bol obmedzený na osobnej slobode.
Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol obvinený umiestnený do cely policajného zaistenia a bol spracovaný podnet na jeho vzatie do väzby.