Dopravná nehoda a vodič pod vplyvom alkoholu

HUMENNÉ -Povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu v Humennom bol obvinený 42 ročný Ľubomír z Čabín a to z prečinu ohrozenie pod vplyvnom návykovej látky.
Krátko predpoludním dňa 9.7.2018 Ľubomír viedol v obci Oľka nákladné motorové vozidlo zn. Volkswagen LT, pričom sa počas cúvania plne nevenoval vedeniu vozidla zadnou časťou auta zišiel mimo cestu a narazil do oplotenia jedného z rodinných domov. Vodič bol na mieste udalosti hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru Medzilaborce vyzvaný aby sa podrobil vyšetreniu na alkohol.
Dychová skúška bola pozitívna a to s hodnotou 1,52 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Opakovaná skúška dosiahla hodnotu 1,71 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Ľubomír teda vykonával v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorú si privodil vplyvom návykovej látky, zamestnanie alebo inú činnosť, pri ktorej by mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí, alebo spôsobiť značnú škodu na majetku. Vodič bol umiestnený do cely policajného zaistenia.