Na humenskom cintoríne nájdete novinku automatický sviečkomat

HUMENNÉ – Aj Vám sa občas stane, že pri návšteve hrobov svojich najbližších na cintoríne nemáte so sebou sviečku? Toto je od utorka 24. apríla minulosťou na humenskom cintoríne. Pracovníci Technických služieb mesta Humenné tu namontovali novinku – sviečkomat.

Výhodou tohto zariadenia je, že nie je viazané na otváraciu dobu v kamennom obchode a funguje prakticky nepretržite. S nápadom osadiť sviečkomat prišli pracovníci Technických služieb. Inšpirovali sa sviečkomatmi v iných slovenských mestách, napr. v bratislavskom krematóriu v Lamači tento sviečkomat funguje už šesť rokov a ďalšie sú aj v Stropkove, Svidníku, vo Svite či Bardejove. Zároveň tým uspokojili aj požiadavky obyvateľov mesta, ktorí takýto sviečkomat kladne ohodnotili.

Obsluha samotného sviečkomatu, ktorý je umiestnený pri Dome smútku, zo strany vstupu na cintorín, je veľmi jednoduchá a zvládne ju každý. Návod na obsluhu je na priamo na sviečkomate. V rámci sviečkomatu budú mať návštevníci v ponuke na výber jednoduchý kahanec za cenu 0,50 centov, alebo väčší kahanec v cenovej ponuke 1 až 2 eur.
Jeho kapacita je približne stodvadsať sviečok, ktoré sa budú dopĺňať podľa potreby.

Autor: Mgr. Michaela Dochánová