Ošemnasti jarni jurmarok

MICHALOVCE – Mesto Michalovce a Organizačný výbor jarných trhov pozývajú Michalovčanov a návštevníkov mesta Michalovce na Ošemnasti jarni jurmarok. Počas štyroch dní sa môžete tešiť na bohatý kultúrny, športový aj spoločenský program.
Začíname v piatok 27. apríla 2018. Otvorenie bude už tradične o desiatej na Námestí osloboditeľov pred mestským úradom a následne na tribúne v centre mesta. Paralelne bude prebiehať súťaž vo varení kotlíkového guľášu, ktorú vyhodnotíme okolo poludnia. Podvečer sa návštevníci jarmoku môžu tešiť na vystúpenia umelcov, ktorých sme tohto roku pozvali. O 18. hodine vystúpi na tribúne pri mestskom úrade skupina MASSRIOT BAND s Robom Šimkom. Bodku za piatkovým programom urobí známa slovenská skupina VIDIEK, tá vystúpi na tribúne o 19. hodine.

V sobotu dopoludnia máme okrem jarmoku v Michalovciach ešte jedno významné podujatie – 50. výročie obnovenia Gréckokatolíckej cirkvi v bývalom Československu. Zúčastní sa ho aj arcibiskup Cyril Vasiľ. Podujatie začne sv. liturgiou v Bazilike minor a bude pokračovať v Zlatom býku tematickým sympóziom k výročiu obnovenia Gréckokatolíckej cirkvi. Organizátorom podujatia je Spolok sv. Cyrila a Metoda.
Popoludní pozývame na futbalový, v tejto sezóne predposledný domáci zápas. MFK Zemplín na domácej pôde privíta Senicu.
Jarmočný program bude na tribúne pokračovať vystúpením skupín. Začneme o 16. hodine skupinou BOMBA BAND, pokračovať budeme skupinou BASTA FIDLI a záver bude patriť koncertu tanečnej skupiny S.U.A.D. band.

Nedeľa je vyhradená pre športové podujatia. Čaká nás Podvihorlatský maratón, Michalovský polmaratón a Polmaratónska štafeta. Na tieto preteky, ktoré majú veľmi dobrý ohlas po celom Slovensku, prichádza každý rok viac bežcov. Na tohtoročnom, už 34. ročníku, sa očakáva účasť