Na dvore naštartoval cudzie auto a vyrazil bránu. Hrozí mu až 5 rokov „za mrežami“

BIEL/TREBIŠOV – Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove po vykonaní potrebných úkonov a zadovážení dôkazov obvinil z prečinu porušovania domovej slobody  v súbehu s prečinom neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla 20-ročného mladíka z Košíc, ktorý podľa doterajšieho vyšetrovania v sobotu (16.10.) v ranných hodinách preskočil oplotenie jedného z rodinných domov v obci Biel v Trebišovskom okrese, bez súhlasu vlastníka si sadol do auta na dvore, naštartoval pomocou pravého kľúča, ktorý sa nachádzal v spínacej skrinke,  s vozidlom vyrazil bránu a „išiel si zajazdiť“.
Potom spôsobil dopravnú nehodu, zišiel z cesty a narazil prednou časťou vozidla do oplotenia ďalšieho rodinného domu. Po nehode z miesta ušiel, pričom vozidlo zostalo na mieste nehody. Poškodením vozidla a oplotenia vznikla majiteľovi škoda cca 400 eur.

Policajti OO PZ Kráľovský Chlmec udalosť dôkladne zadokumentovali a do pár hodín podozrivú osobu z týchto skutkov obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie.  Po dokázaní viny obvinenému za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody až päť rokov.