Na Domašu autobusom cez leto aj z Hanušoviec nad Topľou

PREŠOV/ZEMPLÍN –  Aj v tomto roku sa môžu turisti a rekreanti dostať na Domašu priamymi autobusovými spojmi z Hanušoviec nad Topľou. Prešovský samosprávny kraj (PSK) na tejto trase zachoval od 1. júla do 31. augusta  pravidelnú linku, ktorej prevádzka bola spustená vlani na podnet Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš. Autobusy premávajú počas pracovného týždňa dvakrát denne v smere na rekreačnú oblasť (RO) Domaša Dobrá a späť.

Prvý spoj má odchod z Hanušoviec nad Topľou o 9:50 a príchod na RO Domaša Dobrá o 10:45. Druhý spoj rovnakej linky odchádza z Hanušoviec nad Topľou o 14:05 a príchod na Domašu má o 15:00.
Využiť ich môžu aj cestujúci z metropoly Šariša, ktorým však vzhľadom na aktuálne prebiehajúce rekonštrukčné práce na trase Prešov – Hanušovce nad Topľou (meškanie dopravy od 19 do 25 minút) odporúčame využiť nasledujúce skoršie spoje: spoj č. 4 na linke 713407 s odchodom z Prešova o 8:30 a spoj č. 9 na linke 707449 s odchodom z Prešova o 13:05. 

Autobus smerujúci z RO Domaša Dobrá do Hanušoviec nad Topľou môžu návštevníci tohto letoviska využiť tiež dvakrát denne, a to s odchodom o 10:45 a 15:00. V prvom prípade je čas na prestup na prípoj do Prešova tri až päť minút, v druhom prípade je to 13 minút. Podľa informácií Odboru dopravy Prešovského samosprávneho kraja sa v tomto lete medzi Hanušovcami nad Topľou a RO Domaša Dobrá neplánujú žiadne rekonštrukčné práce, ktoré by tam zásadne obmedzili premávku, preto sa meškanie spojov na tejto trase nepredpokladá a cestujúci by mali mať zabezpečené prestupové časy v Hanušovciach nad Topľou do Prešova podľa platného cestovného poriadku 2021.

OOCR HZ a HŠ oceňuje pozitívny prístup PSK k rozvoju cestovného ruchu v území. 
Aktuálna situácia rovnako ako vlani obmedzuje cestovanie za dovolenkou do zahraničia, aj v našom regióne preto predpokladáme zvýšenú mobilitu domácich turistov – hlavne tých jednodňových. Myslíme si, že Domaša sa vďaka tomuto autobusovému spojeniu stala dostupnejšou pre každého. Využívaním hromadnej dopravy zároveň dokážeme zmierňovať negatívne dopady automobilovej dopravy na prírodu. Veríme, že si cestujúci na tento spoj zvyknú a budú ho využívať čo najčastejšie.