Miroslav Porochnavý kandidátom na primátora Humenného

HUMENNÉ – Miroslav Porochnavý oznámil vo štvrtok 26. apríla zámer ukončiť v Humennom éru Jany Vaľovej a uchádzať sa v komunálnych voľbách o post primátora mesta Humenné.

,,Mojim zámerom je v prvom rade zásadne zmeniť atmosféru a kultúru, ktorá vládne v našom meste. Myslím, že spoločnosť sa už posunula ďalej a nastal čas na zmenu aj v Humennom. Chcem, aby sa obyvatelia, a najmä mladí ľudia už nemuseli viac hanbiť povedať, že pochádzajú z Humenného,“ vysvetlil Miroslav Porochnavý. ,,Chcem nadviazať na dobré, čo sa v meste podarilo urobiť a dosiahnuť, neprišiel som búrať, ale myslím, že všetci Humenčania cítia, že toho dobrého, čo treba urobiť je viac pred, ako za nami“ doplnil.

O post primátora sa Porochnavý bude uchádzať ako nezávislý kandidát.
,,Určite by bolo pohodlnejšie byť na kandidátke niektorej z politických strán, ale hoci som otvorený podpore politických strán širokého spektra, chcem byť hlavne kandidátom Humenčanov. Preto sa chcem uchádzať o ich podporu ako politicky nezávislý kandidát“ vysvetlil.
Dňom ohlásenia kandidatúry začal so zbieraním podpisov, ktoré sú potrebné pre možnosť uchádzať sa o hlasy voličov v komunálnych voľbách v novembri tohto roku.

Mgr. Miroslav Porochnavý


Mgr. Miroslav Porochnavý, sa narodil 23.7.1971 v Humennom. V posledných troch volebných obdobiach zastával funkciu starostu v obci Kochanovce, susediacej s mestom Humenné.

,,Som presvedčený, že moja doterajšia služba občanom na obecnej úrovni bola skvelou školou pre komunálnu politiku. Na pozícii starostu, som sa naučil načúvať obyčajným ľuďom rozumieť ich potrebám a ako starosta obce sa aj postarať o jej chod, bez pomoci mohutného aparátu, ktorým disponujú mestá. Na druhej strane, Kochanovce zase nie sú tak ďaleko, aby som nevidel problémy, ktoré trápia Humenné, a ktoré mňa dráždia ako výzvy,“ vysvetlil Porochnavý.

Za svoje hlavné priority Porochnavý považuje:
– priniesť do mesta novú energiu,
– systematickú prácu na dlhodobom rozvoji ,
– šport postavený na domácich odchovancoch a kvalitných tréneroch,
– vrátenie ligového volejbalu fanúšikom
– cesty – ako základ budúcej prosperity.

,,Humenné musí byť pre podnikateľov partnerom a nie výpalníkom. Z mesta vyženieme strach a budeme podporovať iniciatívu, tvorivosť a občiansku participáciu. Chcem byť primátorom, pre ktorého bude Humenné na prvom mieste“ uzavrel Porochnavý.