Miroslav Porochnavý kandidátom na primátora Humenného

HUMENNÉ – Miroslav Porochnavý oznámil vo štvrtok 26. apríla zámer ukončiť v Humennom éru Jany Vaľovej a uchádzať sa v komunálnych voľbách o post primátora mesta Humenné.

,,Mojim zámerom je v prvom rade zásadne zmeniť atmosféru a kultúru, ktorá vládne v našom meste. Myslím, že spoločnosť sa už posunula ďalej a nastal čas na zmenu aj v Humennom. Chcem, aby sa obyvatelia, a najmä mladí ľudia už nemuseli viac hanbiť povedať, že pochádzajú z Humenného,“ vysvetlil Miroslav Porochnavý. ,,Chcem nadviazať na dobré, čo sa v meste podarilo urobiť a dosiahnuť, neprišiel som búrať, ale myslím, že všetci Humenčania cítia, že toho dobrého, čo treba urobiť je viac pred, ako za nami“ doplnil.

O post primátora sa Porochnavý bude uchádzať ako nezávislý kandidát.

,,Určite by bolo pohodlnejšie byť na kandidátke niektorej z politických strán, ale hoci som otvorený podpore politických strán širokého spektra, chcem byť hlavne kandidátom Humenčanov. Preto sa chcem uchádzať o ich podporu ako politicky nezávislý kandidát“ vysvetlil.

Dňom ohlásenia kandidatúry začal so zbieraním podpisov, ktoré sú potrebné pre možnosť uchádzať sa o hlasy voličov v komunálnych voľbách v novembri tohto roku.

,,Som presvedčený, že moja doterajšia služba občanom na obecnej úrovni bola skvelou školou pre komunálnu politiku. Na pozícii starostu, som sa naučil načúvať obyčajným ľuďom rozumieť ich potrebám a ako starosta obce sa aj postarať o jej chod, bez pomoci mohutného aparátu, ktorým disponujú mestá. Na druhej strane, Kochanovce zase nie sú tak ďaleko, aby som nevidel problémy, ktoré trápia Humenné, a ktoré mňa dráždia ako výzvy,“ vysvetlil Porochnavý.

Za svoje hlavné priority Porochnavý považuje:
– priniesť do mesta novú energiu,
– systematickú prácu na dlhodobom rozvoji ,
– šport postavený na domácich odchovancoch a kvalitných tréneroch,
– vrátenie ligového volejbalu fanúšikom
– cesty – ako základ budúcej prosperity.

,,Humenné musí byť pre podnikateľov partnerom a nie výpalníkom. Z mesta vyženieme strach a budeme podporovať iniciatívu, tvorivosť a občiansku participáciu. Chcem byť primátorom, pre ktorého bude Humenné na prvom mieste“ uzavrel Porochnavý.


Mgr. Miroslav Porochnavý, sa narodil 23.7.1971 v Humennom. V posledných troch volebných obdobiach zastával funkciu starostu v obci Kochanovce, susediacej s mestom Humenné.