Pri páde hydraulickej plošiny utrpel zranenie 25-ročný muž

HUMENNÉ – Pri páde hydraulickej plošiny, ku ktorej došlo uplynulý týždeň v utorok dopoludnia na križovatke ulíc Mierová – Kudlovská, utrpel zranenie 25-ročný muž.Ako informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik: „plošina spadla zo zatiaľ nezistených príčin, pričom v čase pádu sa v nej nachádzal 25-ročný Humenčan, ktorý vykonával orez stromov.“  Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová pre TASR uviedla, že záchranári mladíka s viacerými poraneniami na mieste ošetrili a pri vedomí ho previezli do humenskej nemocnice. „Muž má ťažké zranenia, zlomeninu panvy, stavca a zlomeninu v oblasti lakťa. Je stabilizovaný a hospitalizovaný na traumatológii,“ doplnila Jana Fedáková za spoločnosť Svet zdravia.

Na mieste udalosti boli aj pracovníci inšpektorátu práce a experti z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, odboru mechanoskopia a znalec z odboru cestnej dopravy, odvetvia technický stav cestných vozidiel a strojov. Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. K udalosti došlo pri oreze stromov vo výške štyri až päť metrov.

Ako  informovala Mária Míčková z tlačového referátu MsÚ Humenné „Ide o skúseného zamestnanca Technických služieb mesta Humenné, ktorý vykonáva túto činnosť šesť rokov a bol vyškolený na pilčícke práce a na obsluhu zdvíhacieho zariadenia. Platnosť technickej kontroly plošiny trvá do 13. apríla 2019, revízie zdvíhacieho zariadenia do 14. novembra 2018. A úradná skúška, ktorú vydáva Technická inšpekcia, platí do 30. júna 2021,“ dodala s tým, že mesto si, čo sa týka príčiny udalosti, počká na oficiálne vyjadrenie vyšetrovacích orgánov.

Podľa informácií Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove príslušníci na mieste zabezpečovali vozidlo proti úniku prevádzkových kvapalín. Realizovali aj ďalšie práce súvisiace s odstránením mechanizmu a konárov ohrozujúcich chodcov.