Maroš FERKO: Teším sa na súťaž

SNINA – Je známe, že MFK Snina má veľmi silnú mládežnícku základňu. Pre svoje seniorské mužstvo vychováva futbalové talenty, ale hrajú aj v iných kluboch. Jedným z odchovancov je aj 24-ročný MAROŠ FERKO, krajný záložník MFK Snina.

„Už od malička mojou hračkou bola lopta. Neskôr sme so starším bratom Danielom a kamarátmi hrali uličný futbal. Potom ma rodičia prihlásili do prípraviek MFK Snina, kde som trénoval pod vedením Vladimíra Kochana až do U15. Navštevoval som ZŠ Budovateľská Snina a chodil som do futbalovej triedy. Po skončení základnej školy odchádzam študovať na Strednú odbornú školu obchodu a služieb v Michalovciach, ktorú som ukončil maturitou“, spomína Maroš Ferko.

 

Zároveň hral za dorastencov MFK Zemplín Michalovce, pod vedením trénerov Gajdoščíka a Smaršika. Záver jeho dorasteneckej kariéry dohral v Snine. Tréner seniorov F. Hanc ho vytiahol do mužstva dospelých, kde v sobotu hral dorasteneckú súťaž a v nedeľu nastupoval za mužov. Ako si Maroš spomína, „bolo to ťažké, ale dalo sa to zvládnuť a diváci boli spokojní“.

 

Okrem F. Hanca ho trénovali Jozef Štafura a v súčasnosti René Kočan a Marek Lukáč. Minulý rok ho zranenia vyhľadávali. V júni som absolvoval operáciu slabín. Ďalej to bol natrhnutý zadný sval a nakoniec problémy so šľachou na chodidle, následne som bol viac ako tri mesiace bez tréningu.

Partia v klube je výborná. „Kolektív tvoria starší a mladší hráči. Sme v tvrdom tréningu a do začiatku súťaže odohráme niekoľko prípravných zápasov a verím, že tréneri R. Kočan a M. Lukáč výberu základnú zostavu pre budúci ročník. Teším sa na nový súťažný ročník,“ vyznal sa mladý futbalista.

Autor: PA
Foto: archív MF