Lidl zavádza systém proti plytvaniu – ponúkne zlacnenú zeleninu a ovocie

ČESKÁ REPUBLIKA/SLOVENSKO  –  Sieť potravín Lidl spustí projekt proti plytvaniu potravín. Zákazníkom umožní nákup krabíc s lacným ovocím a zeleninou. S kampaňou začal reťazec v Česku a rovnakého kroku sa dočkajú aj slovenskí zákazníci.

Zlacnený tovar za pokladňami

Lidl začal v Česku testovať „škatuľový systém“ v letných mesiacoch vo vybraných predajniach. Teraz už bude k dispozícii vo všetkých 283 predajniach v krajine. Zákazníkov v Česku vyjde jedna papierová prepravka na 25 korún. Obsahuje mix ovocia a zeleniny, ktorú už nie je možné predávať. V škatuliach doplnia ovocie a zeleninu rôzneho druhu v nepoškodenom stave a bude kvalitatívne v poriadku. Sú z balíkov s poškodenou sieťkou alebo vzhľad plodov nezodpovedá vizuálnym štandardom.
Nákup takéhoto druhu tovaru bude vyzerať inak. V Česku je rozdiel v tom, že si ho zákazníci kúpia v priestore za pokladňami. Reťazec sľubuje, že tovar budú priebežne počas dňa dopĺňať.

V najbližších týždňoch plánuje spustenie testu aj v rámci predajní v Slovenskej republike.

„Zákazník si tak môže byť istý, že si kúpi iba kvalitné kusy,“ uviedol podľa iDnes.cz hovorca českej siete Tomáš Myler.

Záujemcovia sa musia pripraviť na to, že škatule môžu byť rôznorodé. V českom projekte bude ich počet závisieť od situácii v predajni. Napríklad aj od toho, či bude poškodený obal alebo sieť niektorého druhu. Spoločnosť garantuje u krabíc váhu 3 kilogramy. Sľubuje si od toho záchranu 3800 ton ovocia a zeleniny.