Jana Vaľová ohlásila opätovnú kandidatúru na primátorku Humenného

HUMENNÉ – Primátorka mesta Jana Vaľová oznámila opätovnú kandidatúru na najvyšší mestský post. O dôveru ľudí sa bude uchádzať ako kandidátka koalície Smer-SD, Most-Híd, Strana zelených Slovenska a s podporou viacerých občianskych združení a nezávislých organizácií.
Jana Vaľová, ktorá je zároveň poslankyňou NR SR, ohlásila kandidatúru po verejnom predložení odpočtu štyroch rokov pôsobenia vo funkcii a po mnohých stretnutiach s ľuďmi, mimovládnymi organizáciami i politickými stranami.

„Dostávala som z mnohých strán jasný odkaz, že v začatej práci treba pokračovať. Preto ponúknem Humenčanom pokračovanie rozvoja mesta, jeho dobrého hospodárenia a množstva benefitov pre všetky skupiny jeho obyvateľov,“ povedala primátorka na stretnutí s približne štyristo občanmi mesta.

Vyhlásila, že má ambíciu dokončiť viaceré projekty v oblasti európskych fondov a doviesť do úspešného konca dlhoročný zápas mesta o nižšie ceny tepla. V roku 2020 sa totiž končí zmluva mesta s teplárňou a primátorka má plán vrátiť teplovodné potrubia späť do rúk mesta, aby malo vplyv na výslednú cenu tepla pre občanov.

Humenčania budú mať podľa Jany Vaľovej vo voľbách jednoduchý výber. „Buď sa rozhodnú pre pokračovanie rozvoja mesta, dobrého gazdovania, ďalší rozmach benefitov a zásadový postoj mesta v otázke znižovania cien tepla. Alebo si vyberú zmenu, ktorá môže znamenať učenie sa za pochodu, chladný postoj k sociálnym opatreniam a pri kľúčových rokovaniach o teple uprednostnenie súkromného záujmu pred verejným,“ povedala humenská primátorka.


Svoj volebný program predstaví Jana Vaľová v najbližších dňoch a týždňoch. „Nebude však nijakým prekvapením v základných hodnotách, ktoré v politike vyznávam. Bude opäť založený na zodpovednom hospodárení, investíciách a benefitoch pre ľudí. Som presvedčená, že ľudia musia pocítiť hospodársky úspech mesta priamo vo svojich peňaženkách a na svojej lepšej životnej úrovni. Do svojho programu však zapracujem aj podnetné návrhy priamo od ľudí,“ uviedla Vaľová.

Zároveň predstavila svoj tím kandidátov na poslancov, ktorí ju vo voľbách podporujú. „Vždy je dôležité, keď sa môže človek oprieť o svojich spolupracovníkov. Preto sa teším, že ideme do volieb ako jeden tím s kvalitným programom a víziou pre Humenné a že v tomto tíme je zastúpená tak dlhoročná skúsenosť, ako aj mladícka energia,“ uzavrela primátorka.