Humenskí kriminalisti zaistili takmer 1,3 kg marihuany

MEDZILABORCE/HUMENNÉ – Kriminalisti v spolupráci s príslušníkmi Kriminálneho úradu finančnej správy Košice za pomoci príslušníkov Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru Prešov vykonali v piatok 4. 1.2019 v skorých ranných hodinách v jednom z bytov v Medzilaborciach, služobný zákrok voči 21 ročnému podozrivému Martinovi.
Zákrok súvisel s objasňovaním a dokumentovaním drogovej trestnej činnosti. Vyšetrovateľ po zadržaní Martina vykonal 2 domové prehliadky a to v obci Výrava i v samotných Medzilaborciach. Bola vykonaná aj prehliadka osobného motorového vozidla patriaceho podozrivému mladíkovi.

Ilustračné foto: Úspešne skončil záťah polície voči 21-ročnému podozrivému Martinovi z Medzilaboriec.

Pri týchto procesných úkonoch boli nájdené: jedno igelitového vrecúško s obsahom zelenej sušiny, jedna plechová nádoba s obsahom zelenej sušiny, váhy, drvička na tabak, prázdne igelitové vrecúška a päť plastových tašiek s obsahom sušeného rastlinného materiálu o celkovej hmotnosti 1,28 kg. Podľa predbežného znaleckého skúmania bolo chemickou analýzou potvrdené, že ide o rastlinu rodu Cannabis (konope) teda v zmysle zákona o omamných látkach, psychotropných látkach ide o zakázanú psychotropnú látku. 21 ročný mladík bol vyšetrovateľom obvinený zo zločin Nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi.

Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Martin si zakázanú látku neoprávnene kupoval ako aj ináč zadovažoval a v rôznych množstvách u seba ako aj na iných miestach v okrese Medzilaborce neoprávnene prechovával ako aj za rôzne sumy predával iným odberateľom.