Hraniční policajti zaistili 100 kartónov cigariet, aj troch cudzincov zo Srí Lanky

Pinkovce/Ulič – V stredu, 24. júla v popoludňajších hodinách zaznamenali kamery, ktoré monitorujú hraničnú rieku Uh, pohyb dvoch osôb na motocykloch na brehu rieky. Pri premiestňovaní spadol z jedného motocykla čierny balík. O pár minút neskôr si ho vyzdvihol tretí motocyklista. Následne všetkých troch kontrolovali a obmedzili na osobnej slobode policajti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance v katastrálnom území obce Pinkovce, okres Sobrance. Zaistili spolu 3 balíky s obsahom 100 kartónov cigariet zn. COMPLIMENT SUPER SLIM bez kontrolných známok na označenie tovaru. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na 1.045,60 EUR. Prípad v zmysle vecnej a miestnej príslušnosti na mieste prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru.

Dňa 25. júla 2019 v dopoludňajších hodinách kontrolovali policajti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance v katastrálnom území obce Ulič, okres Snina, 3 štátnych príslušníkov Srí Lanky bez cestovných dokladov a predviedli ich na oddelenie za účelom zistenia totožnosti.
Z dôvodu, že cudzinci prekročili vonkajšiu hranicu neoprávnene mimo hraničný priechod a zdržiavali sa u nás bez povolenia príslušných orgánov, boli administratívne vyhostení s určením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na dobu 3 rokov.