FK Humenné má nového trénera, správnu radu aj manažéra

HUMENNÉ – Futbal v centre horného Zemplína má bohatú tradíciu, začiatky siahajú až do roku 1903. Hrávali tu takí hráči ako nebohý Peter Dzurik, Ján Mucha mladší, Pavol Diňa, Juraj Buček, Marián Číšovský a mnohí ďalší.

Humenský futbal bol na vavrínoch, ale aj v úpadku. V súčasnosti FK Humenné hrá III. ligu VsFZ a po jesennej časti je na 5. mieste.

V závere roka minulý týždeň vo štvrtok v tlačovom stredisku futbalového štadióna FK Humenné sa konalo zasadnutie novej správnej rady FK Humenné.


Členovia správnej rady si zvolili predsedu a stal sa ním Martin Polák, bývalý manažér klubu. Členmi správnej rady sú Peter Pipák, Zuzana Žilinská, Stanislav Schlimbach a Oskár Balogáč.

Na tomto zasadnutí sa zúčastnil aj primátor mesta Miloš Meričko, ktorý je aj prezidentom FK Humenné.

Členovia správnej rady si zvolili predsedu a stal sa ním Martin Polák, bývalý manažér klubu. Členmi správnej rady sú Peter Pipák, Zuzana Žilinská, Stanislav Schlimbach a Oskár Balogáč.

Nová správna rada sa predstavila aj hráčom A-mužstva, kde vystúpil aj primátor Miloš Meričko a ubezpečil vedenie FK Humenné a hráčov, že podpora zo strany mesta bude minimálna na takejto úrovni ako doteraz a v rámci možnosti aj lepšia.

Zároveň bol mužstvu predstavený aj nový tréner Vladimír Sivý. Jeho asistentom by sa mal pravdepodobne stať hrajúci Tomáš Opiela. Je to v štádiu riešenia.

Manažérom pre A-mužstvo pre jarnú časť tohto ročníka je Vladimír Vasilenko.

Martin Polák, predseda správnej rady vo svojom príhovore konštatoval, že v jarnej časti klub už nepočíta s hráčmi so Srbska a vedenie klubu sa snaží káder doplniť na každom poste a to do obrany, zálohy a útoku, kde bude ťažko nahradiť kanoniera Radovanoviča, ktorý odišiel do FC Košice.

Prvý tréning v novom roku sa uskutoční 21. Januára 2019. V rámci zimnej prípravy na jarnú časť súťaže FK Humenné má v pláne odohrať 7 až 8 prípravných zápasov a to z Vranovom nad Topľou dvakrát, Trebišovom, Bardejovom, účastníkom Maďarskej III. ligy Cigandom, Záhradným.
Generálkou na jarnú časť súťaže bude zápas FC Košice, ktorý chceme odohrať 16. marca 2019 už na ihrisku s umelou trávou.

Autor a foto: PA